Rozpoczyna się walka o Igrzyska Olimpijskie 2020 w Tokio!

Autor: Wojciech Staniec, 10-01-2019, 10:01

Tylko dwanaście drużyn zagra w 2020 roku w Igrzyskach Olimpijskich. Rozpoczynające się w Danii i Niemczech mistrzostwa świata są pierwszym etapem eliminacji do turniej, który odbędzie się w Tokio.

Do obsadzenia zostało jeszcze jedenaście miejsc, gdyż w Igrzyskach z urzędu zagrają gospodarze, czyli Japończycy. Podczas mistrzostw świata poznamy drugiego uczestnika - będzie nim drużyna, które w Danii i Niemczech wygra złoto. Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się Igrzyska Panamerykańskie i najlepsza drużyna tego turnieju pojedzie do Tokio. W październiku i listopadzie rozgrywany będzie Azjatycki Turniej Kwalifikacyjny, który wyłoni kolejnego uczestnika. 

REKLAMA

W styczniu 2020 poznamy mistrzów Europy i Afryki, którzy także zapewnią sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich.

Z kolei na marzec przewidziano trzy turnieje kwalifikacyjne, w których zagrają ekipy ze wszystkich kontynentów. W takim wydarzeniu udział wezmą cztery drużyny, a dwie najlepsze zagrają na imprezie czterolecia.

W turniejach zobaczymy zespoły, które zajmą miejsca 2-7 w mistrzostwach świata. Pierwsze trzy ekipy będą gospodarzami. Oczywiście za rok może się to przesunąć, jeżeli zespół, który teraz zapewni sobie start w turnieju wygra w 2020 mistrzostwo Europy.

Reprezentacja Polski, której zabraknie na mundialu wciąż ma szansa na Igrzyska Olimpijskie. Kluczowe będą mistrzostwa Europy. Jeżeli nasza drużyna je wygra to od razu zapewni sobie bilet do Tokio, a jeżeli zajmie drugie, trzecie lub czwarte zapewni sobie udział w turnieju kwalifikacyjnym.

Igrzyska Olimpijskie 2020 odbędą się w stolicy Japonii - Tokio. Będą one rozgrywane od 24 lipca do 9 sierpnia. Piłka ręczna będzie gościła w Yoyogi National Gymnasium.

REKLAMA

Dodaj komentarz