Zapadł wyrok w sprawie morderstwa byłego piłkarza ręcznego z Opola. 25 lat więzienia dla zabójcy

Autor: Redakcja, 09-01-2019, 09:48

Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 23-letniego Amadeusza w kwietniu 2018 roku. Osoba, która zadała śmiertelne ciosy spędzi w więzieniu 25 lat, a jej pomocnicy 4 i 5 lat.

Do zdarzenia doszło w kwietniu. Ofiara, tradycyjnie o 5.20 wyszła do pracy. Jednak na klatce schodowej została zaatakowana przez trójkę napastników. 23-letni Amadeusz otrzymał conajmniej siedem ciosów w okoli obojczyka. 

REKLAMA

Napastnikiem okazał się Miłosz Cz. a powodem zbrodni była zazdrość (Amadeusz spotykał się z byłą dziewczyną Cz.). Miłosz Cz., który zadawał ciosy spędzi w więzieniu 25 lat, choć prokurator wnioskował o 15 lat. Razem z nim na miejscu zbrodni byli Jacek G., którego skazano na 5 lat oraz Bartłomiej W. (4 lata więzienia).

Cała trójka spotkała się w noc poprzedzającą zabójstwo i wspólnie piła wódkę, wcześniej Cz. brał także amfetaminę. Wtedy to pojawił się temat zamordowanego Amadeusza, który spotykał się z byłą dziewczyną Miłosza Cz., a ten miał do niego o to żal. 

Zamordowany 23-latek jest byłym piłkarzem ręcznym Gwardii. W 2010 roku wraz z drużyną młodzików tego klubu sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski.

Wyrok nie jest prawomocny, a to oznacza, że skazani mogą złożyć odwołanie od niego.

źródło: nto.pl/własne

REKLAMA

Dodaj komentarz