Konkurs na stanowisko nowego Dyrektora Sportowego zakończony! ZPRP dokonał wyboru

Autor: Wojciech Staniec, 08-01-2019, 14:37

Konkurs na stanowisko Dyrektora Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce wygrał Damian Drobik. Ten były zawodnik w strukturach polskiej federacji pracuje już od jakiegoś czasu.

Od września Drobik był pełniącym obowiązki Dyrektora Sportowego ZPRP, gdy zwolniono Jerzego Eliasza. Później federacja ogłosiła konkurs na to stanowisko, który wygrał Drobik.

REKLAMA

Drobik w listopadzie skończy 44 lata. Jest byłym piłkarzem ręcznym, grał w takich klubach jak Nielba Wągrowiec, Wybrzeże Gdańsk, Wisła Płock oraz hiszpańskie Portlant San Antonio. Na swoim koncie ma też 49 występów w reprezentacji Polski.

Ma on doświadczenie w biznesie, a ostatnio pracował w ZPRP. Był dyrektorem ds. Relacji Zewnętrznych ZPRP. Podczas mistrzostw świata u-18 kobiet, które w sierpniu odbyły się w Kielcach był dyrektorem turnieju.

ZPRP wydał w sprawie tej nominacji komunikat:

"W siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Polsce odbyło się posiedzenie Komisji w sprawie konkursu na stanowisko Dyrektora Sportowego ZPRP, w skład której weszli powołani przez Zarząd ZPRP przedstawiciele Związku oraz przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Komisja rekomendowała Prezesowi Andrzejowi Kraśnickiemu osobę Damiana Drobika na stanowisko Dyrektora Sportowego ZPRP. Prezes ZPRP podpisał z Damianem Drobikiem umowę, powołując go na to stanowisko."

REKLAMA

Dodaj komentarz