2019-01-08 08:55:00
Redakcja

Rezerwy reprezentacji Polski lepsze od pierwszej drużyny Estonii

W pierwszym meczu reprezentacja Polski B pokonała pierwszą drużynę Estonii 26:25. Po pierwszej połowie był remis 12:12.

Zespół trenera Patryka Rombla zmierzył się z pierwszą drużyną Estonii, która jesienią rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy 2020. Do tej pory w dwóch meczach Estończycy schodzili z parkietu pokonani. Najpierw przegrali na wyjeździe z Holandią 25:35, a następnie ulegli we własnej hali Słowenii 20:31.

Pierwszy pojedynek reprezentacji Polski B z Estonią był bardzo zacięty. Na początku prowadzili goście, ale później nasza drużyna odrobiła straty. Po pierwszej połowie był remis 12:12, a ostatecznie zespół Patryka Rombla wygrał jednym trafieniem (26:25).

– Na zgrupowaniu do dyspozycji mam czterech środkowych rozgrywających. W tym spotkaniu grali Ossowski i Gądek. W rewanżu szanse dostaną Moryń i Zarzycki – wyjaśnił trener Patryk Rombel.

Polska B zagra z Estonią jeszcze jeden mecz towarzyski. Odbędzie się on w COS Cetniewo.

Polska B – Estonia A 26:25 (12:12)

Polska B: Bartosik, Chmieliński, Skrzyniarz – Pietrasik 4, Dawydzik 3, Piechowski, Bis 1, Ossowski 2, Mrozowicz 4, Nastaj 6, Siwak, Prymlewicz 2, Fedenczyk, Sroczyk 1, Adamski 1, Gądek 2.