2019-01-05 16:20:00
Redakcja

Polska lepsza od Arabii Saudyjskiej!

Jest pierwsze zwycięstwo w reprezentacji Polski w 2019 roku! Polacy po pierwszej połowie prowadzili z Arabią Saudyjską 16:9, a ostatecznie wygrali 28:19.

Reprezentacja Polski i Arabii Saudyjskiej nie wygrały żadnego meczu na turnieju Hiszpanii. "Biało – czerwoni" ulegli Białorusi 28:30, Hiszpanii 28:34, zaś sobotni rywale naszej kadry przegrali z gospodarzami 25:42, a z Białorusią 23:36.

Wynik spotkania otworzył młody rozgrywający MMTS-u Kwidzyn Damian Przytuła, który bardzo dobrze zaprezentował się na parkiecie w ostatnim meczu z Hiszpanią. Trener Piotr Przybecki dokonał zmiany w naszej bramce. Za Mateusza Korneckiego bronił Piotr Wyszomirski. Polacy rozpoczęli od prowadzenia 3:0, ale kiedy rywale uspokoili swoją grę udało się im odrobić straty. Nie trwało to jednak długo, bo za moment "Biało - czerwoni" odskoczyli na kilka oczek.

Polacy znacznie szybciej wznawiali grę niż w poprzednich spotkaniach. Po kwadransie gry nasza reprezentacja po bramce z rzutu karnego prowadziła 9:6. Po chwili Saudyjczycy popełnili błąd i kontrę wykorzystał Jan Czuwara. Dobre interwencje notował Piotr Wyszomirski, dzięki czemu podopieczni Piotra Przybeckiego systematycznie budowali przewagę, a rywale dalej nie radzili sobie w ataku. Po kolejnym przechwycie piłki i trafieniu Pawła Salacza Polacy wygrywali 14:7. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem naszej kadry w postaci siedmiu trafień.

Po wznowieniu gry obraz gry nie uległ zmianie. Nasza reprezentacja utrzymywała różnicę bramkową, ale kilka prostych błędów zanotowali zawodnicy Piotra Przybeckiego. Po około 47. minutach Polacy grali w podwójnym osłabieniu i wycofali bramkarza. Saudyjczycy wyszli do kontry, ale nie trafili do pustej bramki.

Dobre spotkanie rozgrywał Adam Malcher. Bramkarz grający w Gwardii Opole bronił w trudnych sytuacjach, czym mógł doprowadzać do złości zawodników rywali. Ostatnie minuty nie przyniosły już większych emocji i Polska wygrała różnicą dziewięciu bramek.

Polska - Arabia Saudyjska 28:19 (16:9)

Polska: Malcher, Kornecki, Wyszomirski - Moryto 3, Czuwara 7, Jarosiewicz 1, Komarzewski 5, Sićko, Olejniczak 2, Przytuła 2, Kowalczyk 1, Przybylski , Szczęsny, Kondratiuk, Adamczyk 1, Szpera 2, Gębala, Salacz 2, Syprzak 1, Sićko