REKLAMA

Mariusz Jurkiewicz po sezonie opuści Kielce!

Autor: Redakcja, 04-01-2019, 09:50

Tylko do końca sezonu zawodnikiem PGE VIVE będzie Mariusz Jurkiewicz. Z końcem czerwca umowa rozgrywającego z kieleckim klubem wygasa i nie będzie już przedłużona.

Pobyt Mariusza Jurkiewicza w Kielcach to seria ogromnego pecha. Grając jeszcze w Orlen Wiśle Płock, na dwa miesiące przed końcem kontraktu, zerwał więzadła w kolanie. Z tego powodu opuścił rozgrywane w Polsce mistrzostwa Europy. W VIVE zadebiutował dopiero w 2016 roku, jednak po rozegraniu pięciu meczów znów doznał urazu.

REKLAMA

Później wrócił do gry, ale już na początku 2017 roku podczas ostatniego meczu reprezentacji Polski przed mistrzostwami pechowo upadł na bark. Kontuzja jakiej doznał wyeliminowała go na długie miesiące z gry. Kolejny sezon - 2017/2018 był dla niego udany, omijały go kontuzje i w sumie wystąpił w 55 spotkaniach. Jednak w przerwie między sezonami znów miał pecha. Podczas prac w ogrodzie przebił na wylot palca lewej ręki. Rana jednak nie chciała się goić, sytuacja była bardzo poważna, ale ostatecznie wrócił do gry. Jesienią 2018 zagrał w sumie w 11 spotkaniach.

Obecna umowa obowiązuje do 30 czerwca 2019 roku i nie zostanie przedłużona. Jurkiewicz miałby mało okazji do gry. Licznie obsadzone będzie lewe rozegranie, a na środku grać będzie duet Luka Cindrić - Daniel Dujshebaev. 

źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

REKLAMA

Dodaj komentarz