REKLAMA

W budżecie Kielc na 2019 rok zapisano mniej pieniędzy na sport. Co to oznacza dla PGE VIVE?

Autor: Wojciech Staniec, 26-12-2018, 21:37

W budżecie Kielc zaplanowanym na 2019 roku jest mniej pieniędzy na sport niż w poprzednich dwunastu miesiącach - informuje kielecka Gazeta Wyborcza.

Obecnie trwają prace nad budżetem Kielc na 2019 rok. Zapisano w nim tylko 4,4 miliona złotych na sport, czyli ponad 2 miliony mniej niż w poprzednim roku. Oznacza to, ze jeżeli zostanie on przegłosowany w takiej formie, to miasto będzie mogło przeznaczyć miej pieniędzy na wsparcie klubów sportowych.

REKLAMA

Mogłoby to dotknąć głównie PGE VIVE, które do tej pory dostawało 2,5 miliona złotych rocznie z miejskiej kasy. Miasto przy sprzedaży klubu piłkarskiego - Korona Kielce zobowiązało się, że będzie ją wspierać kwotą 2,5 mln złotych rocznie. A więc w takim układzie, VIVE może liczyć na mniejszą dotację. 

W tej chwili możliwe są dwa scenariusze. Pierwszy z nich jest taki, że 1,9 mln podzielony zostanie między wszystkie kluby, a wtedy VIVE mogłoby liczyć na około 900 tysięcy złotych. - Duga wersja zakłada, że radni znajdą pieniądze dla VIVE w innym miejscu - mówi w rozmowie z Wyborczą Artur Sobolewski, dyrektor wydziału kultury, sportu i promocji miasta.

Wydaje się, że druga opcja jest najbardziej możliwa. Danuta Papaj, pełnomocnik nowego prezydenta Kielc zapewnia, że środki są poszukiwane. 

Budżet na 2019 przygotował były włodarz miasta - Wojciech Lubawski, ale on przegrał wybory i teraz jest on poprawiany przez jego następcę - Bogdana Wentę, który w przeszłości był trenerem kieleckiej drużyny. 

W połowie obecnego roku VIVE zgłosiło do miasta prośbę o dotację. Władze klubu uzasadniały to problemami finansowymi. Jednak, ówczesny prezydent Kielc nie wyraził zgody na wsparcie mistrzów Polski.

źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

REKLAMA

Dodaj komentarz