REKLAMA

Reprezentant Polski sprawdził się w Bundeslidze! Właśnie przedłużył umowę do 2023 roku!

Autor: Wojciech Staniec, 23-12-2018, 17:36

Transfer Piotra Chrapkowskiego do SC Magdeburg okazał się sukcesem! Reprezentant Polski podpisał właśnie z "Gladiatorami" umowę do 2023 roku.

Co ciekawe klub z Niemiec ogłosił podpisanie umowy z trzema zawodnikami, ale żaden z nich nie związał się z Magdeburgiem tak długim kontraktem. Christian O'Sullivan i Jannick Green Krejberg zostaną do 2022 roku. Z kolei Piotr Chrapkowski o dwanaście miesięcy dłużej.

REKLAMA

Polak trafił do SC Magdeburga latem 2017 roku z PGE VIVE. Z kieleckim klubem rok wcześniej wygrał Ligę Mistrzów. Poprzednio Chrapkowski grał także w Orlen Wiśle Płock oraz AWS AWFiS Gdańsk. Obecnie rozgrywający jest też kapitanem reprezentacji Polski. W 2015 z "Biało-czerwonymi" wywalczył brązowy medal mistrzostw świata.

Trener "Gladiatorów" chwali Chrapkowskiego. - Stał się kluczowym zawodnikiem naszego klubu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego jak się rozwija i idealnie pasuje do koncepcji naszego klubu. Piotr jest także liderem zespołu poza boiskiem - mówi Bennet Wiegert.

- Moja rodzina i ja dobrze czujemy się w Magdeburgu. Rozwijam się również sportowo. Klub ma też świetnych kibiców. Decyzja o pozostaniu w Magdeburgu na dłużej nie była więc trudna - nie ukrywa sam Chrapkowski.

źródło: scm-handball.de

REKLAMA

Dodaj komentarz