REKLAMA

Były bramkarz VIVE Kielce i Orlen Wisły Płock może zagrać w zwycięzcy Ligi Mistrzów

Autor: Eryk Dembkowski, 23-12-2018, 13:54

Rynek transferowy w piłce ręcznej rozkręca się z dnia na dzień. Ostatnio jesteśmy świadkami ciekawych ruchów transferowych. Wiadomo już, że nowy klub będzie miał Marin Sego.

Marin Sego, w przeszłości związany z Orlen Wisłą Płock i VIVE Kielce, obecnie broni bramki węgierskiego MOL-Pick Szeged. Do tej drużyny wróci Roland Mikler z Telekomu Veszprem, więc wiele wskazywało na to, że tam powędruje Chorwat. Jednak wiadomo już, że dwa lata przed końcem kontraktu do Veszprem odejdzie Cupara. Podobno mocno zainteresowany usługami Marina Sego był także Vardar Skopje.

REKLAMA

Według portalu handball-planet.com, urodzony w Bośni i Hercegowinie bramkarz reprezentacji Chorwacji przeniesie się jednak do Francji. Jak udało się ustalić dziennikarzom portalu, wiele wskazuje na to, że od następnego sezonu Sego zostanie bramkarzem Montpellier.

Francuski klub jest obrońcą tytułu Champions League. Jednak Montpellier w tym sezonie w Europie idzie fatalnie. W lidze aktualnie klub zajmuje 3. miejsce, mając cztery punkty straty do pierwszego PSG i punkt do Nantes. Sego byłby solidnym wzmocnieniem.

Marin Sego jako zawodnik VIVE Kielce triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów w 2016 roku. Wówczas polski klub z Chorwatem i Sławomirem Szmalem w bramce po heroicznej pogoni pokonał w rzutach karnych Veszprem.

REKLAMA

Dodaj komentarz