REKLAMA

Transferowe zaskoczenie! Vladimir Cupara odejdzie z PGE VIVE Kielce!

Autor: Wojciech Staniec, 21-12-2018, 23:10

Tylko rok potrwa przygoda z PGE VIVE Vladimira Cupary. Serb po sezonie opuści Kielce i przeniesie się do Telekomu Veszprem.

Vladimir Cupara trafił do Kielc latem 2018 roku z hiszpańskiego Ademar Leon. Wydawało się, że w PGE VIVE zostanie na lata. Za nim udana jesień, podczas której był numerem jeden w kieleckiej bramce. W kilku meczach Ligi Mistrzów pokazał się z dobrej strony. W przyszłym sezonie Serb przeniesie się do wicemistrza Węgier - Telekomu Veszprem, w którym zastąpi Rolanda Miklera (on odchodzi do MOL-Pick Szeged). Na Węgrzech stworzy duet bramkarski z Arpadem Sterbikiem.

REKLAMA

- Vladimir już jakiś czas temu zapytał o możliwość wcześniejszego rozwiązania kontraktu – ujawnia Bertus Servaas, prezes kieleckiego klubu. – Uszanowaliśmy jego prośbę i rozpoczęliśmy negocjacje z węgierską ekipą, które zakończyły się pomyślnie - dodaje.

- Ten krok będzie dobry dla obu stron. W Kielcach dam z siebie wszystko do ostatniej minuty ostatniego meczu, jaki rozegram w żółtej koszulce. Jestem wdzięczny, że mogę reprezentować tak wspaniały klub! A Andreas Wolff to świetny bramkarz, będę życzył mu powodzenia w Kielcach - powiedział z kolei Cupara.

W przyszłym sezonie do PGE VIVE trafił reprezentant Niemiec, Andreas Wolff, który będzie w Kielcach zdecydowanym numerem jeden. Wiadomo więc było, że ekipę mistrzów Polski będzie musiał opuścić ktoś z dwójki Cupara - Ivić. Jak się okazuje padło na tego pierwszego.

źródło: kielcehandball.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz