2018-12-17 12:40:00

Dominacja FC Barcelony! Kataloński klub wygrał ósmy raz z rzędu Puchar Ligi ASOBAL

"Duma Katalonii" ósmy raz z rzędu triumfuje w rozgrywkach Pucharu Ligi ASOBAL. W finale pokonali Bidasoa Irún 37:23.

Od samego początku decydującego pojedynku przyjezdni budowali swoją przewagę. Bidasoa Irún nie mógł znaleźć sposobu na skonstruowanie skutecznego ataku i pierwszą bramkę zdobył dopiero po czternastu minutach. Po pierwszej połowie "Barca" wygrywała już 18:7.

FC Barcelona nie zwalniała swojego tempa i systematycznie powiększała różnicę bramkową. Gospodarze byli całkowicie zdominowani przez rywali i nie byli w stanie odrobić straty. Mecz zakończył się wynikiem 23:37 na korzyść Katalończyków i z Pucharu Ligi Asobal mogła cieszyć ekipa Xaviear Pascuala. Dla Dumy Katalonii to czternasty tytuł w historii klubu.

Kapitan "Barcy" Víctor Tomás w niedzielę wywalczył swój sześćdziesiąty tytuł w karierze.

Reprezentant Polski Kamil Syprzak nie znalazł się w składzie na to spotkanie.

Bidasoa Irún - FC Barcelona 23:37 (7:18)