2018-12-11 22:00:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 12. kolejki

W miniony weekend rozgrywano mecze 12. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. Wygrywały wszystkie ekipy z czuba tabeli, poza jednym wyjątkiem – pierwszą zdobycz punktową w tym sezonie zanotowali szczypiorniści z Konina, w dodatku kosztem mocnej Tęczy Kościan.

Bardzo ciekawie było w Nowej Soli, gdzie miejsce miały derby – gospodarze podejmowali TS Zew Świebodzin. Przyjezdni byli faworytami, jednak 3 punkty wyszarpali podopieczni trenera Bronisława Malego. Trójka po bardzo dobrej końcówce pierwszej połowy, już na przerwę zeszła prowadząc trzema trafieniami. W drugiej części gry, miejscowi zagrali dojrzale i nie dali wyrwać sobie zwycięstwa. Było to czwarte zwycięstwo UKS w tym sezonie.

Sensacja w Koninie! Outsider, czerwona latarnia, drużyna bez zdobyczy punktowej – takie synonimy do tej pory były kojarzone z ekipą SSRiR. Jeden z nich jest już nieaktualny, bo punkty na terenie ostatniej drużyny w ligowej stawce straciła solidna Tęcza Kościan. Po spotkaniu rozwścieczony był szkoleniowiec przyjezdnych, który za przyczyny porażki wskazywał „kompletną indolencję rzutową” oraz „żenujący poziom sędziów”. Można jednak zrozumieć rozgoryczenie trenera, którego ekipa przez taką wpadkę straciła kontakt z będącą na trzecim miejscu w lidze Żagwią. Jednym z architektów wygranej Startu był Marek Salzman – zdobywca 7 trafień.

Interesująco miało być także w Brzegu, gdzie będący w niezłej dyspozycji Orlik podejmował lidera – SPR BÓR. Było jednak jednostronnie, bo faworyt od początku do końca, na parkiecie dzielił i rządził. Losy rywalizacji na dobrą sprawę rozstrzygnęły się już przed przerwą, na którą goście zeszli prowadząc różnicą ośmiu trafień. W drugich 30 minutach było jeszcze lepiej, bo ekipa Artura Szabata powiększyła prowadzenie i odarła gospodarzy ze złudzeń o sprawieniu niespodzianki.

Swoje mecze wygrały także drużyny Sparty i Śląska. Ci pierwsi pewnie pokonali Lidera Swarzędz, natomiast WKS w bardzo interesującym spotkaniu, na własnym parkiecie okazał się lepszy od Dziewiątki. Legniczanom nie pomogło nawet 13 trafień ich najlepszego snajpera – Wojciecha Szyby. Po stronie wrocławian skutecznością imponował natomiast Wojciech Parzonka (11 bramek). Dzięki takiemu rezultatowi, drużyna Daniela Grobelnego wyprzedza w ligowej tabeli Dziewiątkę już o 4 punkty.

Nie zawiodła Żagiew oraz GOKiS – jedni i drudzy rozbili swoich rywali przed własną publicznością. Dzierżoniowianie zdecydowanie pokonali przyjezdnych z Komprachcic, natomiast drużyna Alicji Łukasik w podobnym stosunku bramkowym odprawiła z kwitkiem Moto-Jelcza.

Wyniki:

UKS Trójka Nowa Sól – TS Zew Świebodzin 26:21 (11:8)

SSRiR Start Konin – MKS Tęcza Kościan 30:28 (15:18)

SKS Orlik Brzeg – Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie 26:38 (12:20)

SKF KPR Sparta Oborniki – UKS Lider Swarzędz 38:26 (20:14)

Śląsk Wrocław Handball Team – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 31:24 (15:12)

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – Moto-Jelcz Oława 38:24 (20:12)

MKS Żagiew Dzierżoniów – LKS OSiR Komprachcice 36:23 (18:11)