Kapitan Trtik zostaje na pokładzie: Bardzo cieszę się z powodu naszej wspólnej pracy

Autor: Roksana Góra, 03-12-2018, 19:20

Po niedzielnym starciu NMC Górnika Zabrze z MKS-em Zagłębie Lubin zabrzański klub ogłosił przedłużenie kontraktu z Rastislavem Trtikiem, który zostanie w Polsce co najmniej do czerwca 2020 roku. Trener nie krył zadowolenia z podpisania nowej umowy i obecnej sytuacji Górnika.

Pod podpisaniu kontraktu trener Trtik pokrótce wyraził swoje odczucia w stosunku do klubu z Zabrza i jego obecnej sytuacji w tabeli: - Muszę powiedzieć, że byłem bardzo zadowolony z powodu przyłączenia do naszej drużyny nowych, utalentowanych zawodników. Jest to naprawdę ważne, jeśli chodzi o przyszłość tego zespołu, o naszą grę i ambicje. Widać, że nasze wyniki nie są przypadkowe. Trzymamy się już miesiąc na drugim miejscu i sądzę, że to też nie będzie tylko przypadek. To wynik pracy, która jest tutaj wykonywana. Nie tylko mojej, ale również pana prezesa, wszystkich zaangażowanych w sprawy klubu, ale też przede wszystkim chłopców.

REKLAMA

I dodał: - Bardzo cieszę się z powodu naszej wspólnej pracy i dziękuję za zaufanie. 

Na temat czeskiego szkoleniowca wypowiedział się prezes NMC Górnika, Bogdan Kmiecik: - Bardzo się cieszę, że trener chce u nas zostać. Widać, że posuwamy się do przodu i próbujemy coś zbudować w Zabrzu. Krok po kroku idziemy do przodu. Chcielibyśmy wspólnie dalej coś budować, dalej pracować.

Zdradził też szczegóły przedłużenia umowy obowiązującej Rastislava Trtika: - Przedłużyliśmy kontrakt o rok z opcjami o kolejne sezony. To była nasza wspólna decyzja. Nie chcemy sobie narzucać presji, mamy do siebie wielkie zaufanie. To nieistotne, na ile lat przedłużymy kontrakt. Jeśli coś nie będzie funkcjonowało, każdy będzie miał swobodę wyboru własnej drogi. Ale my będziemy funkcjonować i to jest najważniejsze. Stąd taka formuła. To jest fajne i naturalne. Każdy ma swoją wolność, zarówno trener, jak i my. I to jest piękne - podsumował prezes Kmiecik. 

REKLAMA

Dodaj komentarz