Liga Mistrzów: To nie była kolejka polskich klubów. PGE VIVE Kielce i Orlen Wisła Płock spadły w tabeli

Autor: Wojciech Staniec, 03-12-2018, 08:54

Dwa grające w Lidze Mistrzów polskie kluby nie będą mogły zapisać minionej kolejki do udanych. Zarówno PGE VIVE Kielce, jak i Orlen Wisła Płock przegrali swoje mecze jedną bramką.

REKLAMA

PGE VIVE po porażce w Skopje spadło z drugiego miejsca na piąte. Kielczanie jednak mają tylko punkt straty do wicelidera i tyle samo oczek co trzecie Rhein-Neckar Loewen i czwarty Telekom Veszprem. Jednak Niemcy i Węgrzy mają nieznacznie lepszy bilans bramkowy - a to liczy się teraz przy ustalaniu tabeli.

Jedno jest pewne - wiosną PGE VIVE czeka pasjonująca walka o drugie miejsce i kielczanie mają realne szanse na nie. Wszystko będzie w ich rękach.

Orlen Wisła pojechała do Finlandii w dobrej sytuacja. Jeden punkt dawał jej pierwsze miejsce w grupie. Płocczanie prowadzili 12:3, ale później ich gra się totalnie zacięła. To była ostatnia kolejka w grupie D. "Nafciarze" skończyli zmagania z taką samą liczbą punktów, co Dinamo Bukareszt. Rumunii mieli jednak lepszy bilans meczów bezpośrednich i to oni zajęli pierwsze miejsce.

REKLAMA

Dodaj komentarz