2018-12-01 20:02:00

Liga Mistrzów: "Lwy" wygrały w Kristianstad i awansowały na trzecie miejsce

Pewne zwycięstwo zanotowali zawodnicy Rhein-Neckar Loewen. Wicemistrzowie Niemiec pokonali na wyjeździe IFK Kristianstad 32:27.

"Lwy" zagrały bardzo dobrze i w pewni zasłużenie wygrały. W tym starciu tylko początek był wyrównany. Gospodarze na początku prowadzili trzy razy jedną bramką, a ostatni w tym spotkaniu korzystny dla nich wynik to remis 6:6. Zresztą, chwilę później zrobiło się 14:7 dla wicemistrzów Niemiec.

Przewaga, którą Rhein-Neckar Loewen wypracowało sobie przed przerwą w drugiej połowie wystarczyła do tego, aby zespół ten kontrolował boiskowe wydarzenia. IFK Kristianstad tylko raz zbliżyło się na dwie bramki, jednak zwycięstwo przyjezdnych nie było zagrożone. W spotkaniu tym błysnął Andy Schmid, który rzucił dziesięć goli.

Po tym zwycięstwie "Lwy" mają na swoim koncie dwanaście punktów. Tym samym Niemcy wyprzedzili PGE VIVE. Obie drużyny mają tyle samo oczek, ale na tym etapie rozgrywek o miejscu w tabeli decyduje lepszy bilans bramek.

IFK Kristianstad - Rhein-Neckar Löwen 27:32 (13:18)