2016-11-19 19:40:00

Zwycięstwo Azotów! Jest zaliczka, ale w rewanżu trzeba uważać

Pięć bramek zaliczki przed rewanżem mają zawodnicy Azotów, którzy pokonali przed własną publicznością Benficę 34:29, do przerwy prowadząc 16:12. Drugi mecz obu ekip odbędzie się 27 listopada w Lizbonie.

Gospodarze udanie weszli w to spotkanie i prowadzili 5:2. Azoty grały dobrze i kibice, którzy w komplecie wypełnili puławską halę mieli sporo powodów do radości. Po pierwszej połowie Polacy wygrywali 16:12.

Po przerwie Portugalczycy zbliżyli się na dwa trafienia i w kolejnych minutach pojedynek toczył się na zasadzie gol za gol. Kwadrans przed końcem puławianie mieli znów cztery oczka przewagi, jednak po przerwie na prośbę trenera gości Benfica znów złapała kontakt.

Bardzo dobre spotkanie między puławskimi słupkami rozgrywał rosyjski bramkarz Wadim Bogdanow. Później Azoty poprawiły swoją grę odskoczyły nawet na siedem bramek! Benfika walczyła w końcówce o zmniejszenie strat i udało jej się urwać dwa oczka.

Ostatecznie Azoty wygrały 34:29.

Rewanż odbędzie się 27 listopada o godzinie 16 w Lizbonie.

Azoty Puławy - S.L. Benfica 34:29 (16:12)