2018-12-01 21:40:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Remis Elverum Handball w Hiszpanii! Czyli Orlen Wisła na drugim miejscu w grupie (wyniki)

Na sobotę zaplanowano dwa spotkania ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów w grupie C i jeden bardzo ważny mecz dla Orlen Wisły w grupie D.

Wyrównany mecz rozegrano w Turcji, gdzie goście pokonali Besiktas Stambuł 30:27. Pewne zwycięstwo we własnej hali odnieśli zawodnicy Tatran Preszów, którzy zwyciężyli z zajmującym ostatnie miejsce w grupie C HC Metalurg Skopje 30:24.

Orlen Wisła Płcok po porażce w Finlandii i zwycięstwie Dinamo Bukareszt z Wacker Thun, by utrzymać pierwsze miejsce w grupie musiała liczyć na wygraną Elverum Handball.

Od początku mecz w Hiszpanii był zacięty i gra odbywała się na zasadzie "cios za cios". Po pierwszej połowie lepsi o jedno trafienie byli gospodarze. Po wznowieniu gry emocje rosły z każdą akcją. W 48. minucie Elverum wykorzystał słabszy okres gry wicemistrzów Hiszpanii i zbudował trzy trafienia przewagi, co było najwyższą różnicą bramową w meczu.

Abanca Ademar Leon nie odpuszczał, odrobił straty i wrócił na prowadzenie. Trzydzieści jeden sekund przed zakończeniem gospodarze wygrywali 24:23. Przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu 24:24.

Taki wynik oznacza, że Orlen Wisła zajmie drugie miejsce w grupie, a Dinamo Bukareszt pierwsze, więc rewanż w barażach płocczanie zagrają na wyjeździe.