2018-11-30 20:14:00

Waleczny mecz w Szczecinie! Po zaciętym meczu Chrobry lepszy Pogoni

W 13. kolejce szczecinianie zmierzyli się z Chrobrym. Sandra SPA Pogoń postawiła się Chrobremu. Po pierwszej połowie lepsi o dwa oczka byli goście, a w końcowej części meczu zbudowali bezpieczną przewagę i wygrali 26:20.

Podopieczni Piotra Freleka rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:0, ale po chwili głogowianie także rzucili dwa oczka z rzędu i tablica wyników pokazywała remis. Wyrównujące oczko zdobył Rafał Biegaj. Zawodnicy grali na zasadzie "cios za cios". Od samego początku na parkiecie dobrze spisywał się Stanisław Makowiejew, którego nie mogli znaleźć sposobu.

Po słabszym fragmencie gry Chrobry w 17. minucie zbudował trzy bramki przewagi, ale Sandra SPA Pogoń nie odpuszczała i błyskawicznie po serii trzech trafień doprowadziła do remisu. Ostatecznie po trzydziestu minutach goście prowadzili 11:9.

Po zmianie stron już 32. minucie czerwoną kartką za ostry faul został ukarany Miłosz Bekisz. Szczecinianie minutę później wyrównali wynik (11:11), a w 35. minucie po skutecznej kontrze Dawida Fedeńczaka gospodarze wyszli na prowadzenie (13:12). W kolejnej części meczu "Portowcy" zanotowali przestój w ataku, co od razu wykorzystali rywale budując prowadzenie.

Nerwów na parkiecie nie brakowało, a w 50. minucie niebieską kartkę otrzymał Arkadiusz Bosy. Nieobecność tego gracza na boisku mocno osłabiło drużynę. Pogoń walczyła do samego końca, ale nie dała rady już odrobić straty. Po zaciętym meczu ze zwycięstwa mógł cieszyć zespół Jarosława Cieślikowskiego.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Chrobry Głogów 20:26 (9:11)