2018-11-27 21:33:00

Pewne zwycięstwo PGE VIVE! Kielczanie lepsi od Energi Wybrzeża o czternaście bramek

Zwycięstwem PGE VIVE zaczęła się trzynasta kolejka PGNiG Superligi. Kielczanie pokonali we własnej hali Energę Wybrzeże 42:28. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski prowadzili 22:13.

PGE VIVE wystąpiło w tym spotkaniu bez kontuzjowanych - Luki Cindricia, Michała Jureckiego i Marko Mamicia. W składzie znalazł się młody bramkarz - Miłosz Wałach. Co ciekawe - trener kielczan miał do dyspozycji trzech golkiperów. Wybrzeże przyjechało do Kielc w piętnastoosobowym składzie.

Błyskawicznie, bo już po trzech i pół minutach meczu o czas musiał poprosić trener ekipy gości - Marcin Lijewski. Nie mogło to dziwić, bo jego drużyna słabo weszła w mecz i przegrywała wtedy 0:4. Uwagi, które przekazał swoim podopiecznym Lijewski pomogły. Gdańszczanie poprawili swoją grę w ataku i przewaga PGE VIVE już tak nie rosła. Dobre spotkanie rozgrywał kołowy Energi Wybrzeża - Paweł Salacz.

Trener Tałant Dujszebajew tradycyjnie rotował składem, a z czasem kielczanie przyśpieszyli grę. Przyniosło do efekty i w 28. minucie po kontrze i bramce Bartłomieja Bisa gospodarze wyszli na prowadzenie 21.10. Końcówka tej części meczu należała jednak do gdańszczan, którzy rzucili trzy gole, stracili jednego i po pierwszej połowie przegrywali dziewięcioma trafienia.

W zespole goli dobrze w drugą połowę wszedł Kamil Adamczyk. Młody rozgrywający Energi Wybrzeża w ciągu pięciu minut rzucił trzy bramki. Gdy w 37. minucie po czwartym już golu Adamczyka gdańszczanie zmniejszyli straty do siedmiu bramek (26:19) o czas poprosił trener Tałant Dujszebajew.

W 47. minucie czerwoną kartkę z gradacji dwuminutowych kar otrzymał Arciom Karalok. Wybrzeże cały czas dzielnie walczyło i choć kielczanie zbudowali sobie wysoką przewagę, to gdańszczanie nie odpuszczali. Na ostatnie minuty do kieleckiej bramki wszedł Miłosz Wałach i zanotował on udany występ.

PGE VIVE Kielce - Energa Wybrzeże Gdańsk 42:28 (22:13)

PGE VIVE: Wałach, Ivić, Cupara - Bis 3, A. Dujshebaev, Aguinagalde 5, Jachlewski 5, Janc 3, Lijewski 3, Jurkiewicz 5, Kulesz 3, Moryto 5, Fernandez Perez 5, D. Dujshebaev 4, Karalok 1

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Oliveira 3, Bednarek, Sulej, Prymlewicz, Papaj 1, Kondratiuk 7, Komarzewski 3, Wróbel, Salacz 3, Wołowiec 4, Adamczyk 5, Gajek 2, Rutkowski