Dwie osoby związane z piłką ręczną wśród najbardziej wpływowych osób polskiego sportu. Duży awans Bertusa Servaasa

Autor: Redakcja, 22-11-2018, 14:39

Magazyn "Forbes" opublikował listę najbardziej wpływowych osób polskiego sportu. Znalazły się na niej dwie osoby związane z polską piłkę ręczną.

Na dwunastym miejscu w zestawieniu znalazł się Andrzej Kraśnicki, który jest prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jednak w rankingu jest wymieniany jako szef Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

REKLAMA

Oczko niżej, na trzynastej lokacie znalazł się właściciel i prezes PGE VIVE Kielce, Bertus Servaas. Awansował on w tym rankingu o trzynaście pozycji - rok był uplasował się na pozycji numer trzydzieści jeden. 

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, to dla mnie ogromny zaszczyt po raz kolejny znaleźć się w tym rankingu i to na tak wysokiej pozycji. Wierzę, że będzie to miało przełożenie na działania, które wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi piłki ręcznej, poczynimy w kierunku rozwoju dyscypliny i wzmocni dialog o poprawie jej kondycji. Jestem otwarty na rozmowę z władzami na każdym szczeblu - powiedział w rozmowie z oficjalną stroną kieleckiego klubu Servaas.

Pierwsze miejsce w rankingu zajął prezes PZPN Zbigniew Boniek, drugie Robert Lewandowski, a trzecie Adam Małysz. Cały ranking można znaleźć TUTAJ.

źródło: forbes.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz