2018-11-20 19:27:00

Pewne zwycięstwo PGE VIVE Kielce w Głogowie. Sędziowie pokazali dwie czerwone kartki!

Kolejne zwycięstwo PGE VIVE! Kielczanie pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 38:30. Po pierwszej połowie mistrzowie Polski prowadzili 20:14. Czerwone kartki w tym pojedynku otrzymali Arkadiusz Moryto i Damian Krzysztofik.

Kielczanie pojechali mocno osłabieniu. W domach zostali kontuzjowani Michał Jurecki i Luka Cindrić oraz trzech zawodników, którzy dostali wolne, czyli Alex Dujshebaev, Blaż Janc i Julen Aguinagalde. Gospodarze wystąpili w szesnastoosobowym składzie.

Początek meczu był bardzo wyrównany, a gra toczyła się niemal na zasadzie gol za gol. W 9. minucie o czas poprosił trener Jarosław Cieślikowski, a chwilę później gola rzucił Stanisław Makowiejew. PGE VIVE odpowiedziało na to dwoma bramkami Artesema Karaleka. Białorusin w ciągu pierwszych dziesięciu minut rzucił pięć bramek!

Co ciekawe, trener Cieślikowski wziął czas przy stanie 4:5. W ciągu kolejnych kilku minut mistrzowie Polski odskoczyli na 12:6. Tej wypracowanej przewagi kielczanie nie roztrwonili i schodzili na przerwę prowadząc różnicą sześciu bramek. Swoje premierowe trafienie w PGE VIVE zanotował Uładzisłau Kulesz

Druga połowa przez kilka chwil była wyrównana, ale wtedy PGE VIVE znów podkręciło tempo. Kielczanie między 36. a 41. minutą rzucili sześć bramek, a stracili ledwie jedną.

W 43. minucie czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Moryto, kilkadziesiąt sekund później czerwony kartonik otrzymał też z gradacji kar Damian Krzyszofik. Później PGE VIVE głównie kontrolowało przewagę. Chrobry nie był w stanie odwrócić losów meczu i trzy punkty pojechały do Kielc.

Chrobry Głogów - PGE VIVE Kielce 30:38 (14:20)