2016-11-17 20:40:00

Vardar wygrał na wyjeździe z mistrzem Niemiec!

Oprócz meczu Orlen Wisły Płock w czwartek rozgrywano dwa inne mecze Ligi Mistrzów. Dinamo Bukareszt pokonało TTH. Jednak do arcyciekawego starcia doszło w Niemczech, gdzie Rhein-Neckar Loewen przegrało z Vardarem Skopje.

Macedończycy udanie weszli w ten mecz. Dobrze wyglądała ich gra w ofensywnie i defensywie i dość szybko zbudowali sobie 2-3 bramki przewagi. Tak było aż do 26. minucie, gdy po bramce Gudjona Valur Sigurdssona Rhein-Lowen doprowadziło do remisu po 14. Już do końca pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany, a Vardar na przerwę schodził wygrywając 16:17.

Po wznowieniu gry niemieccy kibice musieli przecierać oczy ze zdumienia. W ciągu pierwszych pięciu minut "Lwy" straciły pięć bramek nie rzuciły żadnej i ich sytuacja zrobiła się bardzo ciężka. W następnych minutach przewaga mistrzów Macedonii urosła jeszcze wyżej, a ostatecznie Vardar wygrał 33:27.

Z kolei w drugim czwartkowym meczu Dinamo Bukareszt pokonało TTH Holstebro. O zwycięstwie Rumunów zdecydowała druga połowa, bo po pierwszej połowie był remis. Po przerwie gospodarze przyśpieszyli, poprawili grę i pokazali, że dobra postawa w ostatnim meczu z HBC Nantes nie była przypadkowa.

Dinamo Bukareszt - Team Tvis Holstebro 30:25 (12:12)

Rhein-Neckar Löwen - Vardar Skopje 27:33 (16:17)