2018-11-11 19:05:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Motor zremisował z Nantes, MOL-Pick wygrał w Skjern

Dwa spotkania grupy B Ligi Mistrzów rozegrano w niedzielę. Ze zwycięstwa cieszył się MOL-Pick Szeged, a Motor Zaporoże zremisował przed własną publicznością z HBC Nantes.

MOL-Pick miał ciężką przeprawę w Danii. W pierwszej połowie przez większość czasu na prowadzeniu było Skjern. Zmieniło się to dopiero po przerwy, gdy tonu rywalizacji nadawali mistrzowie Węgier. W samej końcówce do gospodarze doprowadzili do remisu 26:26. Jednak końcówka należała do MOL-Pick Szeged, który rzucił trzy bramki z rzędu i wygrał 29:26.

O lekkim rozczarowaniu mogą mówić zawodnicy Motoru Zaporoże. Mistrzowie Ukrainy przez większość spotkania prowadzili w starciu z HBC Nantes, ale i tak ostatecznie musieli zadowolić się jednym punktem. Mateusz Kus zakończył to spotkanie z żółtą kartką i karą dwóch minut. Paweł Paczkowski z powodu kontuzji nie pojawił się na boisku. W tym spotkaniu z dobrej strony pokazał się Nicolas Tournat, który rzucił osiem bramek. Francuz w przyszłości będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce.