2018-11-10 19:55:00

Szczecinianie bez szans w Puławach. Pewne zwycięstwo Azotów

Z ósmego zwycięstwa w tym sezonie cieszyli się zawodnicy Azotów. Puławianie ograli we własnej hali Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:23.

Faworyt tego spotkania mógł być tylko jeden - Azoty. Puławianie zajmowali przed tą kolejką czwarte miejsce w tabeli i do tej pory zanotowali tylko dwie porażki - z NMC Górnikiem Zabrze i PGE VIVE Kielce. W odmiennych nastrojach są szczecinianie. Zespół prowadzony przez trenera Piotra Frelka do tej pory wygrał tylko raz.

Pojedynek zaczął się od dwóch bramek Piotra Masłowskiego. Cała pierwsza połowa przebiegała pod dyktando zespołu prowadzonego przez trenera Bartosza Jureckiego. Azoty grały dobrze i na przerwę schodziły prowadząc różnicą sześciu bramek (17:11).

Po przerwie gospodarze spuścili nieco z tonu i skupiali się na kontrolowaniu boiskowych wydarzeń. "Portowcy" nie byli w stanie odrobić strat i zasłużenie przegrali.

Najskuteczniejszymi zawodnikami tego spotkania byli Łukasz Rogulski (Azoty Puławy) oraz Piotr Rybski (Sandra SPA Pogoń Szczecin), obaj rzucili sześć bramek na osiem prób. Warto też odnotować, że po dłuższej przerwie do gry wrócił Wadim Bogdanow. Bramkarz puławskiej drużyny wszedł tylko na jedną akcję.

Azoty Puławy - Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:23 (17:11)