2018-11-08 20:35:00
Redakcja

Liga Mistrzów: Dinamo Bukareszt lepsze od Abanca Ademar Leon, Sporting pokonał HC Metalurg (wyniki)

W czwartek rozegrano dwa spotkania 7 serii Ligi Mistrzów. Ze zwycięstwa mogli cieszyć się zawodnicy Dinamo Bukareszt i Sporting CP.

W pierwszym meczu grali rywale z grupy Orlen Wisły Płock -  Dinamo Bukareszt zmierzyło się z Abanca Ademar Leon, które było liderem grupy D. Od samego początku spotkania na prowadzeniu byli gospodarze. Po pierwszej połowie prowadzili różnicą trzech bramek, a po zmianie stron utrzymali swoje prowadzenie. Ostatecznie zespół z Rumunii wygrał 35:30.

Dzięki zwycięstwu Dinamo odrobił stratę punktową w tabeli i teraz z dobytkiem dziesięciu oczek jest na pierwszej pozycji. Wicemistrzowie Polski mają na swoim koncie o dwa punkty mniej, tyle samo co drużyna Elverum Handball, z którą zmierzą się w najbliższą sobotę, więc będzie to bardzo ważny mecz w kontekście układu tabeli.

W Macedonii tylko pierwsza część spotkania była wyrównana. Druga połowa całkowicie należała już do Sporting CP, który zwyciężył 31:24. Po wznowieniu gry gospodarze rzucili tylko sześć bramek.