2018-11-07 20:23:00

Liga Mistrzów: Obrońcy trofeum wciąż bez zwycięstwa. "Lwy" pokazały klasę

Bardzo dobre spotkanie rozegrali zawodnicy Rhein-Neckar Loewen pokonali we własnej hali Montpellier XXX. To był pierwszy pojedynek 7. kolejki Ligi Mistrzów.

Montpellier w poprzednim sezonie w finale Ligi Mistrzów pokonało HBC Nantes. Od tego momentu w sześciu kolejnych meczach fazy grupowej nie wygrali ani razu - zremisowali tylko raz. Po pojedynku z "Lwami" bilans ten urósł do siedmiu meczach bez wygranej.

Gospodarze zaczęli ten mecz od mocnego uderzenia i prowadzania 5:1! Francuzi pierwszą bramkę zdobyli dopiero w piątej minucie. Rhein-Neckar w pewnym momencie wygrywało już pięcioma trafieniami, jednak Montpellier się nie poddało i przed przerwą nieznacznie zmniejszyło straty.

Po przerwie wicemistrzowie Niemiec dali już prawdziwy koncert! W ciągu trzydziestu minut rzucili oni 21 bramek! Duża w tym zasługa niezawodnego Gudjona Valura Sigurdsona, który raz po raz biegał do kontry. Dobrze spisywała się też defensywa "Lwów". Ostatecznie gospodarze wygrali różnicą dziesięciu bramek.

Rhein-Neckar Löwen - Montpellier HB 37:27 (16:13)