Bogdan Wenta został prezydentem Kielc

Autor: Wojciech Staniec, 04-11-2018, 22:04

Według sondaży powyborczych nowym prezydentem Kielc zostanie były piłkarz ręczny i trener - Bogdan Wenta. W drugiej turze pokonał on urzędującego od szesnastu lat Wojciecha Lubawskiego.

Bogdan Wenta w pierwszej turze zgromadził 32 913 głosów, co dało mu 37.62% poparcia i zwycięstwo. Drugi - Wojciech Lubawski dostał 29.20%. Obaj panowie spotkali się w drugiej turze. Tu oficjalnych wyników nie ma, ale według sondażu IPSOS Wenta dostał 64% poparcia, a według badania Echa Dnia Ośrodka Bania Opinii Publicznej "Dobra Opinia" 61%.

REKLAMA

Oznacza to, że zdetronizuje po 16. latach Wojciecha Lubawskiego i zostanie nowym prezydentem Kielc. 

Wenta to były znakomity piłkarz ręczny, który grał m.in. w Wybrzeżu Gdańsk, czy FC Barcelonie. Po zakończeniu kariery został trenerem. Prowadził SC Magdeburg, reprezentacje Polski oraz Vive Kielce. Jest budowniczym wielkiej drużyny "Biało-czerwonych", którzy wywalczyli m.in. dwa medale mistrzostw świata oraz co roku grali na wielkich imprezach. 

Z powodzeniem pracował w Vive, wprowadził ten klub na europejskie salony. Odszedł po pięciu i pół roku pracy w roli szkoleniowca kieleckiego klubu. Jak się później okazało to był jego ostatnia praca w piłce ręcznej. Kilka miesięcy po odejściu z Vive Wenta wystartował w wyborach do Europarlamentu i dostał się do niego. Teraz jednak opuści Europarlament i przeniesie się do kieleckiego Ratusza.

Pełne i oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Kielc powinny być znane w poniedziałek.

REKLAMA

Dodaj komentarz