2018-10-26 18:40:00

Powtórzenie meczu w I lidze przez błąd sędziowski! Komisarz ZPRP przyjął protest KPR -u Legionowo

W wyniku błędu sędziowskiego spotkanie pomiędzy KPR-em Legionowo a AZS-em Biała Podlaska zostanie powtórzone. Decyzja sędziów nie była interpretacją, lecz błędem - czytamy w uzasadnieniu Komisarza ZPRP.

Klub z Legionowa po meczu 4. serii rozgrywek I ligi złożył protest dotyczący naruszenia zasad gry w piłkę ręczna przez sędziów. Chodzi o spotkanie rozegrane 13 października w Białej Podlaskiej, w którym po rzutach karnych wygrało AZS. Sytuacja dotyczyła jednak ostatnich dwunastu sekund meczu. Tablica wyników pokazywała 23:24 na korzyść KPR-u, w ostatnich sekundach sędziowie zdecydowali o karnym dla rywali i ostatecznie po sześćdziesięciu minutach gry był remis. O zwycięstwie musiał zadecydować konkurs siódemek, w którym lepsza była ekipa gospodarzy.

Komisarz Rozgrywek ZPRP, Bogusław Trojan uznał odwołanie KPR-u, w związku z czym mecz zostanie powtórzony.

Uzasadnienie: W 60 [59'48"] minucie meczu IMC/23 sędziowie zastosowali wobec drużyny KPR Legionowo sankcje opisaną w przepisie 8:10 d "Przepisów gry w piłkę ręczną" poprzez podyktowanie przeciwko drużynie KPR Legionowo rzutu karnego. Wynik meczu brzmiał wówczas 23:24 na korzyść KPR Legionowo a decyzja sędziowska w sposób istotny wpłynęła na wynik spotkania w regulaminowym czasie gry. Decyzja sędziów nie była interpretacją, lecz błędem co do faktu i z tego tytułu podlega rozpoznaniu w trybie § 22 ust. 1 Regulaminu rozgrywek I ligi w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn obowiązującego w sezonie 2018/2019, stanowiącego Załącznik nr 2 do Uchwały 30/18 Zarządu ZPRP z dnia 17 sierpnia 2018 roku. Dodatkowe wyjaśnienia, które złożyli sędziowie, potwierdzają niniejsze ustalenia. W tym stanie rzeczy należy rozstrzygnąć jak na wstępie.