2018-10-23 18:37:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 6. kolejki

W miniony weekend rozgrywano mecze 6. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. W hicie tej serii gier mierzyły się ekipy Boru i Dziewiątki Legnica. Dobrą formę utrzymują drużyny Żagwi, Tęczy, Kątów Wrocławskich oraz Sparty.

Z dobrej strony w Nowej Soli pokazali się szczypiorniści ze Swarzędza. Zbudowana przez nich w pierwszej połowie przewaga, mimo gorszej drugiej odsłony, wystarczyła aby pokonać UKS Trójkę. Świetnym dorobkiem bramkowym popisało się dwóch zawodników przyjezdnych – Glinkowski i Napierała zdobyli łącznie 20 bramek.

Pewne zwycięstwo na własnym parkiecie odniosła Tęcza Kościan. Miejscowi bez większych problemów uporali się z Moto-Jelczem, szczególnie w drugiej połowie udowadniając swoją wyższość nad rywalem. Świetnie w ataku zagrał Damian Krystkowiak – zawodnik gospodarzy aż 9 razy umieszczał piłkę w bramce przyjezdnych.

Swoje mecze wygrały także zespoły Sparty oraz Zewu. Ci pierwsi, choć do przerwy byli o jedną bramkę gorsi od Śląska, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Warto zaznaczyć jednak, że Śląsk do meczu przystąpił z zaledwie siedmioma zawodnikami grającymi w polu, co zdaje się przypominać sytuację kadrową wrocławian z zeszłego sezonu. Zew natomiast, mimo dobrej postawy dwóch szczypiornistów z Komprachcic (Abrahamek i Juros, odpowienio 9 i 7 trafień), zainkasował przed własną publicznością 3 punkty i z trzema zwycięstwami okupuje 7. miejsce w ligowej stawce.

Tempa nie zwalnia Żagiew. Podopieczni trenera Górecznego wywieźli 3 oczka z Konina, który nadal czeka na pierwsze punkty w tym sezonie i jest czerwoną latarnią ligi. Dobry mecz zagrał Maciej Batko, zdobywca 8 bramek dla MKS. W dzierżoniowskiej drużynie świetnie zaprezentował się także nowy skrzydłowy z Legnicy – Michał Antosik, który tego popołudnia 6 razy wpisał się na listę strzelców. Pełną pulę w wyjazdowym meczu zgarnęli także szczypiorniści z Kątów Wrocławskich. Choć do przerwy remisowali z Orlikiem, to po przerwie stracili zaledwie 7 bramek i pewnie pokonali rywala.

Najciekawiej, zgodnie z oczekiwaniami, było w Obornikach Śląskich. Tamtejszy Bór w hicie kolejki podejmował rewelację rozgrywek - Dziewiątkę Legnica. Gospodarze świetnie weszli w mecz, momentami prowadząc już nawet różnicą 6 bramek. Emocjonująco było w końcówce – w 52. minucie miejscowi prowadzili 24:17, jednak na minutę przed końcem legniczanie, po wspaniałej pogoni, złapali kontakt z rywalem i tablica świetlna pokazywała wynik 24:23. Po zaciętych ostatnich sekundach, korzystny rezultat ostatecznie utrzymali podopieczni Szabata.

Dzięki wygranej, Bór nadal ma tyle samo punktów co liderująca Żagiew. Tuż za ich plecami, aż 3 ekipy mają po 12 punktów – są to: Sparta Oborniki, Tęcza Kościan oraz Kąty Wrocławskie. Tabelę z zerowym dorobkiem punktowym zamyka Start Konin.

Wyniki:

UKS Trójka Nowa Sól – UKS Lider Swarzędz 29:31 (13:18)

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej BÓR Oborniki Śląskie – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 26:25 (12:8)

MKS Tęcza Kościan – Moto-Jelcz Oława 34:25 (13:11)

TS Zew Świebodzin – LKS OSiR Komprachcice 31:25 (19:13)

SSRiR Start Konin – MKS Żagiew Dzierżoniów 26:34 (12:17)

SKS Orlik Brzeg – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 19:28 (12:12)

SKF KPR Sparta Oborniki – Śląsk Wrocław Handball Team 27:24 (10:11)