2018-10-23 18:00:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 6. kolejki

Za nami 6. kolejka II ligi w grupie drugiej. Sprawdźmy, co działo się w tej serii?

Pewne zwycięstwo na wyjeździe odniosła drużyna z Gniezna, która rozbiła Latocha Agropom Gniew. KS Szczypiorniak od samego początku  był na prowadzeniu, a w 14. minucie wygrywał już 8:1! Gospodarze nie radzili sobie w ataku i nie byli w stanie odwrócić losów meczów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem: 19:27 dla podopiecznych Kamila Hanuszczaka.

Jak ocenia  mecz trener zwycięskiej ekipy? - Z punktu widzenia czysto szkoleniowego, to był bardzo słaby mecz. Jeżeli weźmiemy jednak pod uwagę to, jak wygląda cała liga, to najważniejsze są te trzy punkty. Tak trzeba to rozpatrywać. Z mojego punktu widzenia był to najgorszy mecz, jaki od dwóch lat rozegrali moi zawodnicy – czy to w trzeciej lidze, czy teraz w drugiej. Popełniliśmy masę błędów, masę niewymuszonych, prostych błędów. Na szczęście zespół z Gniewu ich nie wykorzystywał. Gdyby rywale wykorzystali te wszystkie nasze błędy, to podejrzewam, że wynik byłby zgoła odmienny.

MLKS Borowiak Czersk wysoko przegrał w Gdańsku. SMS Gdańsk już po pierwszej połowie zbudował bezpieczną przewagę na 22:9 i do samego końca nie zwalniał swojego tempa. Gospodarze wygrali różnicą aż piętnastu bramek.

Wyrównane spotkanie mogliśmy oglądać w Gryfinie, gdzie gospodarze zmierzyli się z USAR-em Kwidzyn. Przyjezdni po pierwszej części meczu wygrywali 16:13, ale rywale nie odpuszczali i walczyli do samego końca. Jednak nie udało im się odrobić straty i musieli uznać wyższość przeciwników. W drużynie KPR-u skutecznością popisał się Lucjan Galus, który w sumie zdobył trzynaście bramek.

Z kolejnej wygranej mogli cieszyć się Tytani Wejherowo, którzy pozostają niepokonani w rozgrywkach. Tym razem po zaciętym meczu pokonali MKS Grudziądz 35:33.

W tej kolejce zwycięstwa odnieśli także:  KU AZS UKW Bydgoszcz, KS Jeziorak Iława, Tytani Wejherowo, UKS Szczypiorniak Olsztyn.