2018-10-17 19:30:00

Zacięta walka, jednak ostatni kwadrans pod kontrolą MMTS-u! Szczecinianie przegrywają w Kwidzynie

MMTS Kwidzyn przyjął w swojej hali ekipę Sandry SPA Pogoni Szczecin. Rywalizacja tych zespołów była wyrównana tylko do 45. minuty. Ostatni kwadrans należał do podopiecznych Tomasza Strząbały, którzy pokonali szczecinian 27:22.

W kwidzyńskiej hali pierwszym celnym rzutem popisał się Robert Orzechowski. Szczecinianie szybko odpowiedzieli, jednak potem zarówno oni, jak i MMTS mieli kłopot ze wstrzeleniem się w bramkę drużyny przeciwnej. Zawodnicy przetrwali tę krótką niemoc i nadal walczyły o jak najlepszy wynik. Żaden z zespołów nie potrafił jednak wyjść na przewagę większą niż jedno trafienie. W spotkaniu nie brakowało niewymuszonych błędów, jednak pojawiały się one z obu stron parkietu. Dobrze prezentował się Bartosz Dudek, jednak nie uchronił MMTS-u przed stratą dwóch bramek zdobytych przez Zarembę i Radosza. W 21. minucie szczecinianie prowadzili 10:8.

MMTS nie zwiesił głów i - dzięki dobrej grze Nogowskiego, Kryńskiego i Orzechowskiego - doprowadził do wyrównania. W ostatnich akcjach fenomenalny występ zaprezentował Dudek, dzięki czemu jego ekipa zdołała wyjść na upragnione prowadzenie (14:13).

Po powrocie na parkiet oba zespoły zaliczyły pięciominutowy przestój. Szczypiorniści rzucali ponad bramką, popełniali błędy w ataku, a chaos przerwał dopiero Wąsowski, doprowadzając Pogoń do remisu. Mecz znów toczył się bramka za bramkę, regularnymi strzelcami byli między innymi Orzechowski i Bosy. Dobre występy zanotowali też Peret i Krieger. Przełomowym momentem była 45. minuta, kiedy to podopieczni Tomasza Strząbały uciekli rywalom na dwie bramki i zaczęły stopniowo powiększać swój dorobek.

Od tego czasu losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte. Kwidzynianie nie pozwolili na odebranie sobie komfortu i korzystali z licznych błędów gości. Gracze ze Szczecina nie potrafili przebić się przez blok MMTS-u, a gdy już im się to udawało - na ich drodze stawał Bartosz Dudek. Gospodarze spokojnie upiększali wynik i zwyciężyli nad szczecinianami 27:22.

MMTS Kwidzyn -Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:22 (14:13)