2018-10-16 19:45:00
Redakcja

IHF Super Globe: Gospodarze turnieju pokonali zespół Tomasza Szklarskiego

Gospodarze po zaciętym meczu z Sydney Uni Handball Club awansowali do półfinału Super Globe. Al Sadd pokonało gości 27:22.

W ostatnim meczu pierwszego dnia Super Globe gospodarze zmierzyli się z najlepszą drużyną z Australii czyli Sydney Uni Handball Club, w której gra Tomasz Szklarski

Pierwsza połowa spotkania byłą bardzo wyrównana. I chociaż po kwadransie gry Al Sadd zbudował dwie bramki przewagi to rywale nie odpuszczali i gonili wynik.  Ostatecznie po trzydziestu minutach gry był remis 13:13.

Po zmianie stron spotkanie nadal było zacięte. Jednak dobre obrony bramkarza i proste błędy przejezdnych sprawiły, że gospodarze budowali różnicę bramkową. W 50. minucie Al Sadd wygrywało już 24:19. Drużyna z Australii nie dała rady już odwrócić losów meczu i przegrała 22:27.

Z awansu do półfinału mogą cieszyć się gospodarze turnieju.

Al Sadd - Sydney Uni Handball Club 27:22 (13:13)