2018-10-09 12:51:00
Bartłomiej Żygadło

II liga gr. 1: Podsumowanie 4. kolejki

W miniony weekend rozgrywano mecze 4. kolejki II ligi mężczyzn gr. 1 w piłce ręcznej. Za niespodzianki można uznać porażki Sparty Oborniki z Orlikiem Brzeg oraz dobrze spisującego się do tej pory Moto-Jelcza z Liderem Swarzędz. Niezmiennie wygrywa Żagiew, z kolejne 3 punkty do swojego konta dopisali szczypiorniści Dziewiątki Legnica.

Legniczanie tym razem lepsi okazali się od zespołu z Nowej Soli. Miejscowi nie zdołali zatrzymać świetnie grającej w tym sezonie Dziewiątki – przyjezdni już na samym początku zbudowali przewagę, którą dzięki konsekwentnej grze utrzymali do końca.

Nieoczekiwany wynik padł także w Swarzędzu. Tamtejszy UKS Lider pokonał po emocjonującym meczu drużynę z Oławy. Decydująca bramka padła w ostatniej minucie z rzutu karnego, a zdobył ją Filip Stachowiak. Ten sam zawodnik tego popołudnia rzucił aż 16 goli.

Bez większych problemów swoje spotkania wygrały Oborniki Śląskie oraz Śląsk Wrocław. Podopieczni Artura Szabata byli lepsi o 10 trafień od Komprachcic, natomiast ekipa Daniela Grobelnego w niemal identycznym stosunku uporała się na wyjeździe ze Startem Konin.

Łatwej przeprawy nie miała Żagiew. Dzierżoniowianie co prawda wygrali u siebie z Tęczą Kościan, ale nie był to dla nich spacerek. Miejscowi co prawda potrafili odskoczyć nawet na 6 trafień, ale waleczni goście zawsze te straty niwelowali. Z dobrej strony pokazał się Piotr Piróg, który dla Żagwi rzucił aż 10 bramek.

Świetne widowisko miało miejsce w Świebodzinie. Zew, choć do przerwy prowadził, to ostatecznie przegrał jedną bramką z Kątami Wrocławskimi. Nieoczekiwanej porażki doznała Sparta Oborniki, która w wyjazdowym meczu musiała uznać wyższość Orlika – czerwonej latarni ligi z zeszłego sezonu. Do przerwy lepsi byli przyjezdni, ale bardzo dobry początek drugiej połowy w wykonaniu szczypiornistów z Brzegu był decydujący dla ostatecznego rozstrzygnięcia. W ofensywie miejscowych rządzili Kamil Stypiński oraz Michał Piech, którzy łącznie zdobyli aż 17 bramek.

W tabeli z trzema zwycięstwami aktualnie lideruje Żagiew – ale ma tyle samo punktów co Dziewiątka oraz Bór Oborniki Śląskie. Następnie aż 9 zespołów ma o 3 oczka mniej od wymienionej trójki. Beniaminek ze Swarzędza z 3 punktami jest przedostatni, natomiast stawkę zamyka SSRiR Start Konin, który w obecnych rozgrywkach jeszcze nie punktował.

Wyniki:

UKS Trójka Nowa Sól – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 22:26 (11:14)

UKS Lider Swarzędz – Moto-Jelcz Oława 32:31 (18:14)

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej BÓR Oborniki Śląskie - LKS OSiR Komprachcice 40:30 (20:14)

MKS Żagiew Dzierżoniów – MKS Tęcza Kościan 26:23 (12:10)

TS Zew Świebodzin – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 21:22 (11:10)

SSRiR Start Konin – Śląsk Wrocław Handball Team 16:28 (6:13)

SKS Orlik Brzeg – SKF KPR Sparta Oborniki 33:31 (15:16)