2018-10-09 07:30:00

II liga gr. 2: Podsumowanie 4. kolejki

Za nami 4. seria II ligi. Sprawdźmy, co działo się w drugiej grupie?

W tej kolejce rozgrywek II ligi mogliśmy oglądać raz rzuty karne. A odbyły się one w meczu pomiędzy Latocha Agropom Gniew, a ekipą z Bydgoszczy. Po sześćdziesięciu minutach gry był remis 26:26, a w konkursie siódemek lepsi okazali się gospodarze (4:3).

Zawodnicy i kibice KS-u Szczypiorniak Gniezno mają powody do zadowolenia, ponieważ w sobotę zdobyli historyczne, bo pierwsze punkty w II lidze. Gospodarze zmierzyli się ITS-em Jeziorak Iława, ale już po pierwszej połowie wygrywali 19:14. Gospodarze utrzymali swoje prowadzenie do samego końca spotkania, a ostatecznie zwyciężyli 29:22. Pod koniec drugiej części meczu na parkiet wszedł najmłodszy zawodnik Wilków - Kacper Ostrowski, który swoje 15 urodziny obchodził dziesięć dni przed sobotnim spotkaniem i mógł zadebiutować w wygranym pojedynku.

Cały mecz pomiędzy KPR-em a MKS-em Brodnica był bardzo zacięty i po pierwszej połowie lepsi o jedną bramkę byli goście, ale ze zwycięstwa po nerwowej końcówce mogą cieszyć się gracze KPR-u Gryfino. - Ojej co to były za emocje, mecz wygrany bardzo cieszy. To był bardzo ciężki przeciwnik z aspiracjami na awans do I ligi, ale moi zawodnicy się nie poddali i w 50 minucie włączyli II bieg. Po raz kolejny jestem bardzo dumny z gry całego zespołu. To co nasi bramkarze dzisiaj pokazali na boisku to była klasa o Ligę wyżej, jak nie Grzegorz Słomczyński tak Paweł Gołofit zagrali dzisiaj tak jak od nich oczekuje. Odpalił się tez nasz super strzelec Lucjan Galus – MASZYNA – który wykorzystał 100% rzutów karnych, kolejnymi zawodnikami, którzy dzisiaj pokazali kawał piłkę ręcznej na bardzo wysokim poziomie byli: Kamil Prokopczyk oraz Rafał Lasko. Ale tak naprawdę to dumny jestem z całej drużyny – mówił po wygranym spotkaniu trener Arkadiusz Augustyniak.

USAR rozbił całkowicie drużynę z Torunia. Kwidzynianie wygrali różnicą  aż dziewiętnastu oczek.

Wygrane odnieśli także: MLKS Borowiak Czersk, Tytani Wejherowo, MKS Grudziądz.

Wyniki 4. kolejki:

Sambor Latocha Agropom II Tczew - KU AZS UKW Bydgoszcz 26:26 (8:12), po karnych 4:3

KS Szczypiorniak Gniezno - KS Jeziorak Iława 29:22 (19:14)

MKS MOSiR Kętrzyn - MLKS Borowiak Czersk 21:31 (7:14)

AZS UMK Toruń - USAR Kwidzyn 20:39 (9:20)

SMS ZPRP II Gdańsk - Tytani Wejherowo 28:35 (13:11)

KPR Gryfino - MKS Brodnica 24:23 (11:12)

MKS GrudziądzUKS Szczypiorniak Olsztyn 29:21 (15:11)

wypowiedź: KPR Gryfino