Występ polskich drużyn w finale Pucharu Europy w plażówce zagrożony! Problemem brak pieniędzy

Autor: Bartłomiej Żygadło, 08-10-2018, 09:45

BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski – jedna z najlepszych polskich drużyn w piłce ręcznej plażowej, zarówno męskiej jak i żeńskiej, walczy o wyjazd na prestiżowy Puchar Mistrzów. Turniej będzie rozgrywany od 1 do 4 listopada na Sycylii i weźmie w nim udział 16 najlepszych zespołów z całej Europy. Problemem są jednak pieniądze. - Potrzebujemy pomocy! – mówi Sylwia Bartkowiak.

Sportowo, BHT GRU JUKO Piotrków Trybunalski już awansował do europejskiej elity. Zawdzięcza to świetnej grze na krajowym podwórku – obie sekcje wywalczyły tytuł Mistrza Polski. - Zbieramy pieniądze na Puchar Mistrzów. Wymogi formalne narzucone przez organizatora, między innymi wybór miejsca noclegowego, bardzo zwiększyły koszty wyjazdu – opowiada Sylwia Bartkowiak, kapitan zespołu.

REKLAMA

To właśnie wymogi organizatora generują najwięcej problemów finansowych. Fakty prezentują się następująco: oba zespoły (męski oraz żeński) liczą po 11 zawodników. Koszt przelotu drużyn z transportem na lotnisko oraz z lotniska, to około 25 tysięcy złotych. Zakwaterowanie natomiast, to konieczność wyboru jednej z trzech opcji noclegowych podanych przez organizatora – EHF. Najtańsza to 75 euro dobowo za osobę, co w finalnym rozrachunku daje kwotę aż około 50 tysięcy złotych za cały pobyt obu drużyn.

- Zgodnie z wymogami organizatora musimy zakwaterować się już 31 października i zostać do 5 listopada. Wszystko przez standardowe odprawy i szkolenia związane z turniejem. Spośród trzech opcji noclegowych, wybieramy oczywiście najtańszą – dodaje Bartkowiak.

W rozwój piłki ręcznej plażowej warto inwestować. Ma ona wielką szansę na pojawienie się podczas Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku, a aktualnie jest już dyscypliną Młodzieżowych Igrzysk rozgrywanych w dniach od 6 do 10 października 2018 roku w Buenos Aires. Beach handball był też jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji podczas ubiegłorocznych igrzysk sportów nieolimpijskich - The World Games odbywających się we Wrocławiu, czego dowodem jest drugie miejsce oglądalności zaraz po żużlu.

Faktem jest, że w zeszłorocznych Mistrzostwach Europy Polki zajęły drugie miejsce. W meczu o złoto lepsze okazały się zawodniczki z Norwegii. BHT GRU Piotrków Trybunalski chce przenieść sukces reprezentacyjny na rywalizację klubową – zarówno w żeńskiej jak i męskiej odsłonie. Indywidualny rozwój zawodników i zdobyte doświadczenie może okazać się istotnym elementem także w kontekście budowania reprezentacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy, które rozegrane zostaną w Polsce (Stare Jabłonki).

Informacje o tym jak wspierać drużynę a zarazem całą dyscyplinę, można znaleźć TUTAJ.

fot. Krzysztof Betnerowicz

REKLAMA

Dodaj komentarz