REKLAMA

Niespodziewane emocje we Frankfurcie, ambitna postawa PPD Zagrzeb. Dwie bramki Szyby. Grała Liga Mistrzów (wyniki)

Autor: Wojciech Staniec, 10-11-2016, 19:45

Nie mieli wiele czasu na odpoczynek piłkarze ręczni po meczach eliminacyjnych do Euro 2018. Już w czwartek rozegrano cztery mecze Ligi Mistrzów. Do najciekawszego spotkania doszło w Niemczech, gdzie Rhein-Neckar Loewen zmierzyło się z PPD Zagrzeb. Michał Szyba i jego Kadetten podejmowało Flensburg,

Jednak jako pierwsi na parkiet w czwartek wybiegli zawodnicy w podmoskiewskim Czechowie. Od początku dobrze grali goście ze Słowacji, po pierwszej połowie prowadzili pięcioma bramkami. Po przerwie także utrzymywali przewagę, jedna z czasem Rosjanie odrabiali straty. Jednak Niedźwiedziom nie udało się dogonić Tatrana, który wygrał jedną bramką.

Tylko i wyłącznie dobrej postawie swojego bramkarza - Ivana Stevanovicia PPD Zagrzeb zawdzięczało, że po pierwszej połowie przegrywało tylko czterema bramkami. Rhein-Neckar Loewen grało dobrze i przez cały mecz prowadziło. Po przerwie Chorwaci zaprezentowali się z lepszej strony, zmniejszyli straty do jednej bramki. W końcówce odzyskali jeszcze piłkę, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu i ostatecznie przegrali 24:25.

Pewne zwycięstwo w Skopje odniosło Montpellier. Świetne zawody rozegrał Mathieu Grebile. Francuz zdobył 10 bramek. Dwa trafienia w innym meczu zanotował Michał Szyba. Polak oddał w sumie cztery rzuty, a jego drużyna - Kadetten Schaffhausen przegrało przed własną publicznością z Flensburgiem-Handewitt 26:29.

Czechowskie Niedźwiedzie -Tatran Prešov 28:29 (13:18)

Rhein-Neckar Löwen - RK Zagrzeb 25:24 (14:10)

HC Metalurg Skopje - Montpellier HB 24:30 (10:14)

Kadetten Schaffhausen - SG Flensburg-Handewitt 26:29 (13:15)

REKLAMA

Dodaj komentarz