2018-09-30 20:34:00

Triumf PGE VIVE! Kielczanie pokonali najlepszą drużynę Europy z poprzedniego sezonu

Z drugiego zwycięstwa w Lidze Mistrzów w tym sezonie mogą się cieszyć zawodnicy PGE VIVE. Kielczanie pokonali na wyjeździe Montpellier, czyli najlepszą drużynę Europy z poprzedniego sezonu.

Twarda obrona plus dobre interwencje Vladimira Cupary były kluczowe na początku tego spotkania. Kielczanie udanie zaczęli pojedynek ze zwycięzcą Ligi Mistrzów i w 8. minucie prowadzili 6:3. Co ciekawe - w tym czasie sędziowie odesłali na ławkę dwuminutowych kar dwóch zawodników PGE VIVE - Mateusza Jachlewskiego i Michała Jureckiego.

W 13. minucie z urazem boisko opuścił Luka Cindrić. Chorwat po kilku akcjach wrócił jednak na plac gry, wszystko więc wskazuje na to, że jego problem z kontuzją nie był poważny. Kielczanie w dalszym ciągu grali bardzo dobrze, a ich przewaga mogłaby rosnąć jeszcze bardziej, gdyby nie świetnie spisujący się między słupkami Montpellier - Vincent Gerard.

I to właśnie za sprawą Gerarda gospodarze złapali kontakt z PGE VIVE. Pod koniec pierwszej połowy Montpellier mogło dojść kielczan na jedną bramkę. Tak się nie stało, bo świetny przechwyt, a później bramkę zanotował Angel Fernandez Perez. Na osiem sekund przed przerwą o czas poprosił Tałant Dujszebajew, ale jego zawodnikom nie udało się zdobyć bramki.

Tuż po przerwie Francuzi zdobyli gola kontaktowego, ale to podziałało bardzo mobilizująco na PGE VIVE! Kielczanie zaczęli budować przewagę. Duża w tym zasługa świetnie broniącego Cupary oraz rozgrywający kolejny niesamowity mecz Alexa Dujshebaeva. Rozgrywający w 41. minucie miał osiem bramek na swoim koncie i do tego stuprocentową skuteczność, a jego drużyna prowadziła wtedy już 22:17!

Później jednak kielczanom przydarzył się słabszy moment i nie byli w stanie przez dłuższy czas zdobyć bramki, a Francuzi zmniejszyli straty do dwóch trafień. Złą passę w końcu przełamał Julen Aguinagalde i PGE VIVE wygrywało 24:21. Kielczanie wytrzymali wojnę nerwów i zgarnęli ostatecznie dwa punkty!

Montpellier HB - PGE VIVE Kielce 26:29 (14:16)

Montpellier HB: Gerard, Portner - Afgour, Bingo, Bonnefond 1, Bos, Causse, Faustin, Grebille 2, Porte 4, Richardson 6, Shebib 2, Soussi 5, Villeminot 4, Kavticnik 1, Pettersson 1

PGE VIVE: Cupara Ivić - Jurecki 1, Aguinagalde 2, Jachlewski 2, Janc 5, Lijewski, Moryto 1, Cindrić 2, Fernandez 3, D. Dujshebaev, Karalek 3, A. Dujshebaev 10