2018-09-29 19:55:00

Czerwony mecz w Mielcu! Stal z premierowym zwycięstwem

Dość długo, bo do piątej kolejki musieli czekać zawodnicy Stali na pierwsze zwycięstwo. Mielczanie pokonali we własnej hali Zagłębie Lubin 27:24, do przerwy prowadząc 13:9.

Mielczanie jednak w tym sezonie nie grali źle, a do tej pory wywalczyli jeden punkt - w pierwszej połowie po karnych przegrali z MMTS-em Kwidzyn. Z kolei Zagłębie miało na swoim koncie dwa zwycięstwa i dwie porażki.

W to spotkanie lepiej weszli goście i prowadzili 3:0, a później 5:1. Błyskawicznie musiał zareagować na to trener Stali Krzysztof Lipka, który już w 7. minucie poprosił o czas. I to była dobra decyzja, bo od tej pory gospodarze zaczęli grać lepiej. Mielczanie najpierw odrobili straty, a później wyszli na prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie mieli przewagę czterech bramek.

Po przerwie Zagłębie nie odpuszczało i walczyło o korzystny wynik. Sędziowie w tym spotkaniu pokazali aż pięć czerwonych kartek! W 41. minucie otrzymał ją Bartosz Kowalczyk (Stal), w 44.  Marek Marciniak (Zagłębie), w 46. Tomasz Grzegorek (Stal), w 47.  Przemysław Mrozowicz (Zagłębie), a tuż przed końcem meczu Dawid Dawydzik (Zagłębie).

Stal nie dała się dogonić i odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 27:24 (13:9)