2018-09-27 08:30:00
Eryk Dembkowski

Wpadka PSG! Mistrzowie Francji stracili punkt w meczu ligowym

W hali Nîmes Parnasse miejscowe UNAM Nîmes podejmowało zespół ze stolicy. Naszpikowani gwiazdami Paris Saint-Germain byli zdecydowanym faworytem tego meczu. Spotkali się dwaj liderzy.

Najpierw bramkę zdobyli gospodarze, a następnie z karnego trafili na 2:0. Pierwsze trafienie paryżanie zanotowali z linii siedmiu metrów. Stołeczni często pozwalali sobie na przewinienia, które skutkowały rzutami karnymi dla przeciwnika. Po wykorzystaniu trzeciej już "siódemki" Nîmes prowadzili 7:3. Goście zdobyli 3 bramki pod rząd i zbliżyli się na jedno trafienie. Od tej pory spotkanie się wyrównało. Przyjezdni zdobyli ostatnią bramkę przed przerwą, a do szatni oba zespoły schodziły mając na koncie po 11 bramek.

Po rozpoczęciu drugiej połowy PSG wyszło na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu. Mecz po przerwie nie zmienił swojego przebiegu - gra ciągle była wyrównana. W końcówce paryżanie prowadzili jedną bramką, ale miejscowi zdążyli wyrównać. Ekipy podzieliły się punktami.

PSG dzięki lepszemu bilansowi bramek pozostaje liderem, Nîmes jest na drugiej lokacie.

UNAM Nîmes - Paris Saint-Germain 28:28 (11:11)