2018-09-25 15:30:00

Osłabienie w Rhein-Neckar! Ilija Abutović doznał kontuzji w Kielcach

W najbliższych spotkaniach Rhein-Neckar Löwen będzie musiało poradzić sobie bez Ilija Abutovicia. Zawodnik doznał kontuzji podczas spotkania z PGE VIVE Kielce.

W ostatnim meczu Ligi Mistrzów Rhein-Neckar Löwen przegrał po zaciętym starciu z PGE VIVE różnicą trzech bramek. Podopieczni Nikolaja Jacobsena nie zdobyli punktów i dodatkowo podczas meczu Ilija Abutović doznał kontuzji.

Teraz "Lwy" mają problemy w składzie, a przed nimi kolejne bardzo ciężkie mecze w Lidze Mistrzów. Reprezentant Serbii naderwał włókna mięśniowe w łydce, co powoduje przerwę w grze na okres 4 - 6 tygodni. Ilija Abutović dołączył do niemieckiej drużyny w tym sezonie, a wcześniej występował w Vardar Skopje. 30 - latek gra na lewym rozegraniu, ale najczęściej odgrywa główną rolę w defensywie. Jednak w wyniku urazu obrona Rhein-Neckar została mocno osłabiona. - Ilija jest w rzeczywistości niezbędną częścią naszego wewnętrznego bloku i oczekujemy przerwy od czterech do sześciu tygodni - skomentował trener Löwen, Nikolaj Jacobsen.

Najbliższym przeciwnikiem "Lwów" w Lidze Mistrzów jest Mieszkow Brześć. Białoruski klub jest na fali i zapowiada się arcyciekawy pojedynek. Pod dwóch kolejkach ekipa Manolo Cadenasa ma na swoim koncie 4 punkty i zajmuje drugie miejsce w grupie A.

źródło: rhein-neckar-loewen.de