2018-09-23 20:37:00

Liga Mistrzów: Dobry mecz Paczkowskiego, ale Motor przegrał. Wielkie emocje na Węgrzech!

Trzy ciekawie zapowiadające się mecze rozegrano w niedzielę w grupie B Ligi Mistrzów. Swoje mecze wygrali Skjern Handball, PSG oraz MOL-Pick Szeged.

W Danii doszło do pojedynku, który mógł bardzo zaciekawić fanów z Polski. Miejscowy Skjern podejmował Motor Zaporoże. Trenerem tego zespołu jest Patryk Rombel, a grają w nim Paweł Paczkowski oraz Mateusz Kus. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Paczkowski, który rzucił siedem bramek. Z kolei Mateusz Kus zakończył mecz z karą dwóch minut. Mistrzowie Ukrainy przegrali jednak ze Skjern.

Żadnych problemów ze zwycięstwem nie miało PSG. Paryżanie podjęli we własnej hali Celje Pivovarną Laśko. Goście na początku prowadzili 1:0, później był remis 2:2. Od tego momentu boiskowe wydarzenia kontrolowali mistrzowie Francji, którzy ostatecznie wygrali różnicą jedenastu trafień. Dwa gole w tym pojedynku zdobył wypożyczony z PGE VIVE do Celje Branko Vujović.

Do ciekawe spotkania doszło na Węgrzech. MOL-Pick mierzył się z HBC Nantes. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a w drugiej połowie gości prowadzili już nawet czterema bramkami. Gospodarze jednak odrobili straty i doprowadzili do remisu. Po bardzo zaciętym pojedynku górą byli mistrzowie Węgier.