2018-09-23 13:25:00
Eryk Dembkowski

I liga gr. A: Niebieska kartka i kontrowersje w derbach. Padły mocne słowa

Ruszyła I liga! W Olsztynie doszło do derbów województwa Warmińsko-Mazurskiego. Warmia Energa wygrała, ale mecz zostanie zapamiętany z powodu kontrowersji!

Z początku spotkanie było wyrównane, w 8. minucie było 3:3. Warmia zdobywała mozolnie przewagę, a w 14. minucie mimo prowadzenia trener Daniel Żółtak poprosił o czas. Cztery minuty przed przerwą goście tracili tylko jedną bramkę (12:11), dlatego Daniel Żółtak znów poprosił swoich podopiecznych na minutę rozmowy. Na 15 sekund przed przerwą goście mieli szansę na remis, ale Idzikowski został sfaulowany będąc w obronie. Akcję zdążył jeszcze skończyć Mateusz Kosmala i Warmia zeszła na przerwę z przewagą dwóch trafień (14:12).

W drugiej połowie Warmia Energa budowała przewagę. Do mocno kontrowersyjnej sytuacji doszło w 52. minucie meczu. W tej akcji o mało nie doszło do rękoczynów. Bartłomiej Ławrynowicz brutalnie sfaulował znajdującego się w powietrzu Mateusza Kosmalę powalając go na ziemie w polu bramkowym ekipy gości. Sędziowie uznali ten faul za zagrażający zdrowiu i pokazali niebieską kartkę.

Momentalnie do tego gracza podbiegł Szymon Hegier. Do rozdzielania graczy wkroczył kapitan Warmii, Radosław Dzieniszewski, a za chwilę wszyscy gracze obu zespołów. Na boisku pojawił się nawet trener gospodarzy, Daniel Żółtak. Na trybunach również zrobiło się nerwowo.

⁃ Trzeba być amatorem! - grzmiał po meczu Szymon Hegier. - Równie dobrze mogłem dać mu w twarz bez powodu i też bym dostał niebieską. To było zagranie na tej samej zasadzie. To była oznaka chamstwa i buractwa. Tak jest, jak nie możesz pogodzić się z negatywnym dla ciebie wynikiem. ⁃ Gość ma naprawdę niepoukładane w głowie - kontynuował Radosław Dzieniszewski. - Nie dość, że osłabia własny zespół, to jeszcze mógł po prostu zrobić krzywdę przeciwnikowi. Wystarczy myśleć. Też mamy się tak zachowywać w następnej rundzie? - pytał retorycznie kapitan Warmii.

Warmia Energa Elbląg - Meble Wójcik Elbląg 32:24 (14:12)

Warmia: Gawryś, Pikura - Dzieniszewski 10, Golks 6, Targoński 4, Dzido 3, Kopyciński 3, Hegier 2, Idzikowski 2, Starzec 1, Kosmala 1, Ostrówka, Pasymowski, Kozłowski.

Meble Wójcik: Ram, Dąbrowski - Boneczko 9, Stępień 4, Budzich 4, Nowakowski 3, Karczewski 2, Ławrynowicz 1, Ostałowski 1, Rudnicki.