2018-09-23 09:15:00

Pierwszy wyjazdowy mecz Orlen Wisły w Lidze Mistrzów! Płocczanie jadą po komplet punktów do Norwegii

"Nafciarze" grają swój pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie Ligi Mistrzów. Najbliższym rywalem płocczan jest zespół Elverum Handball Herrer. Czy wicemistrzowie Polski zdobędą komplet punktów?

Na inaugurację nowego sezonu Ligi Mistrzów Orlen Wisła zmierzyła się we własnej hali z Wacker Thun. Chociaż początek spotkania nie był grany w szybkim tempie to płocczanie zrobili "swoje" i z każdą minutą rozkręcali się na parkiecie. Ostatecznie z mistrzami Szwajcarii wygrali 34:24, czy w najbliższym spotkaniu również będą górą nad rywalem?

W poprzedniej kolejce Elverum Handball uległ na wyjeździe Dinamo Bukareszt 26:24. Faworytem niedzielnego spotkania jest Orlen Wisła, ale młoda drużyna gospodarzy nie odda punktów tak łatwo. Pięć lat temu "Nafciarze" grali z tym klubem w ramach Pucharu EHF, wtedy po ciężkim pojedynku triumfowała ekipa z Płocka, ale gospodarze postawili trudne warunki na parkiecie.

Elverum Handball jest młodym zespołem składający się przede wszystkim z rodzimych zawodników. Po minionym sezonie klub opuścili: Andre Lindboe (ØIF Arendal), Aleksander Børresen (retired), Kevin Gulliksen (GWD Minden), Nikolaj Mehl (Fredericia HK), Richard Hanisch (IFK Skövde), Vegard Bakken Øien (Nærbø). Natomiast swoją przygodę z norweską drużyną rozpoczęło siedmiu graczy -  Lukas Sandell (Ystad IF), Jesper Johan Gulliksen (Herkules), Simen Holand Pettersen (Sandefjord), Sigvaldi Gudjonsson (Århus), Jonas Myreng Elverhøy (Elverum youth team), Alexander Westby (Bodø), Endre Langaas (Bodø).

Nadal w składzie Orlen Wisły będzie brakowało Mateusza Góralskiego, który zmaga się z urazem i czeka go kilka tygodni przerwy. W bramce zobaczymy Marcina Wicharego i Adama Borbelya. W pierwszym meczu europejskich rozgrywek skutecznością imponował Ziga Mlakar (8 trafień), a wyjątkowymi bramkami popisał się Marko Tarabochia. A teraz kto zabłyśnie w ekipie wicemistrzów Polski?

Przed niedzielnym starciem w Lidze Mistrzów Orlen Wisła zagrała z Wybrzeżem Gdańsk. Zdecydowane zwycięstwo płocczanie pokonując podopiecznych Marcina Lijewskiego 38:27. Trener nie był jednak do końca zadowolony z postawy swoich zawodników, a to ze względu przede wszystkim na mniejszą koncentrację na początku spotkania. - Nie walczyliśmy wystarczająco, a przed sezonem powtarzałem, że tę drużynę będzie charakteryzować walka przez pełne 60 minut - mówił na konferencji po ligowym meczu Xavier Sabate. A podczas meczu z Elverum Handball płocczanie muszą być skupieni od pierwszych minut, bo każdy ich błąd wykorzysta bezlitośnie rywal.

Pojedynek Elverum Handball HerrerOrlen Wisła Płock rozpocznie się w niedzielę, 23 września o godzinie 18:10.