2018-09-22 20:33:00
Eryk Dembkowski

Liga Mistrzów: W hicie Barcelona lepsza od Veszprem! Grała grupa A

Pojedynek FC Barcelony z Telekomem Veszprem wyrastał na hit w grupie A. Ciekawie było też w innych spotkaniach.

Mistrzowie Macedonii podejmowali u siebie mistrzów Szwecji. Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół Vardaru Skopje i nie zawiódł oczekiwań. Rzucanie zaczął Deinis Kristapans, a goście pierwsze trafienie zaliczyli po aż sześciu zawodników ze Skopje. Do przerwy Vardar wypracował sobie bezpieczną przewagę (19:10). W drugiej odsłonie spotkania gra była bardziej wyrównana, a zawodnicy gości nawet wygrali tę część meczu. Jednak dwa punkty zostały w Macedonii, Vardar wygrał z Kristianstad 33:25. Najwięcej (7) bramek dla Macedończyków zdobył były gracz VIVE Kielce, Ivan Cupić. Najskuteczniejszy po szwedzkiej stronie barykady okazał się Adam Myfjall z 5 trafieniami na koncie. Warto też zaznaczyć skuteczność z rzutów karnych. Vardar wykorzystał wszystkie 9 "siódemek", natomiast Szwedom przyznano jeden rzut karny, który zmarnowali.

Vardar Skopje - IFK Kristianstad 33:25 (19:10).

W Palau Blaugrana FC Barcelona liczyła na to, że punkty zostaną w Katalonii. Tydzień temu przegrała na wyjeździe po heroicznej końcówce z Rhein-Neckar Löwen. Do Barcelony przyjechał były zespół Arona Palmarssona - Telekom Veszprem, aktualny wicemistrz Węgier. "Madziarzy" z kolei poprzedni mecz przeciwko PGE VIVE Kielce wygrali. Dużo działo się w pierwszej połowie, w której padło aż 31 bramek. O trzy więcej jednak na korzyść Barcelony (17:14). Druga część spotkania zakończyła się remisem, więc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odniosła Barcelona (31:28). 4/4 z karnych Blaugrany, a 5/5 Veszprem. Najwięcej bramek w meczu zdobył skrzydłowy gości, Dragan Gajić (9), z kolei najskuteczniejszy w ekipie Dumy Katalonii był Casper Mortensen (7). Były gracz Orlen Wisły Płock, Gilberto Duarte zdobył dla Barcelony jedną bramkę. Z kolei grający jeszcze w poprzednim sezonie dla PGE VIVE Kielce Manuel Strlek zdobył 3 bramki dla Veszprem. W spotkaniu nie wystąpił grający dla Barcelony Kamil Syprzak.

FC Barcelona - Veszprem 31:28 (17:14).

Za naszą wschodnią granicą Mieszkow Brześć gościło rywali z Francji, Montpellier. I możemy mówić o niespodziance, bo to jednak ekipa gości mogła uchodzić za faworyta tej potyczki. Tymczasem prowadząc 13:10 na przerwę do szatni schodzili gospodarze. Druga połowa zakończyła się remisem, co sprawiło, że do Montpellier Simonet i spółka wracają z pustymi rękoma. Najwięcej bramek dla gości zdobył Valentin Porte (6), natomiast najskuteczniejsi w drużynie białoruskiej byli Vid Poteko, Petar Djordjić i były gracz VIVE Kielce - Darko Djukić, którzy zdobyli po 4 bramki.

Mieszkow Brześć - Montpellier 26:23 (13:10).