2018-09-20 21:50:00

Liga Mistrzów: Podział punktów w Szwajcarii! Wacker Thun remisuje z Riihimäki Cocks

W czwartek rozegrano jedno spotkanie 2. kolejki Ligi Mistrzów grupy D, w której rywalizuje Orlen Wisła Płock. Po zaciętym pojedynku Wacker Thun zremisowało u siebie z Riihimäki Cocks. A bohaterem ostatniej akcji został Flavio Wick, który obronił decydujący rzut.

Mistrzowie Szwajcarii rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:0, ale w 6. minucie Victor Kovalenko doprowadził do remisu. Mecz był wyrównany, a na większe zbudowanie przewagi nie pozwalali bramkarze obu drużyn - Flavio Wick i Giedreius Morkunas. W 9. minucie po raz pierwszy na prowadzenie wyszli zawodnicy Riihimäki Cocks, którzy zaczęli przejmować inicjatywę na parkiecie.

Coraz lepiej w obronie grali przyjezdni, a podopieczni Martina Rubina popełniali proste błędy w ataku. Dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy goście wypracowali dwa oczka przewagi, a przeciwnicy musieli gonić systematycznie rosnący wynik. Po pierwszej części spotkania Wacker Thun miał cztery bramki straty do mistrzów Finlandii.

Po zmianie stron mocno zmotywowani gospodarze rzucili się w pogoń za rywalem i już w 36. minucie zbliżyli się na dwa oczka. W drugiej połowie meczu zawodnicy Wacker Thun nadali szybsze tempo meczu, a Riihimäki Cocks zanotował kilka błędów.

W 50. minucie interwencją popisał się goalkeeper mistrzów Szwajcarii, ale koledzy z drużyny nie wykorzystali szansy na doprowadzenie do remisu. Ale w kolejnej akcji znów pogubili się przyjezdni, a Nicolas Jann Suter skutecznie pokonał bramkarza Riihimäki Cocks. W 52. minucie w Szwajcarii znów był remis (24:24).

W ostatnich minutach pojedynku emocji nie brakowało. Kilkanaście sekund przed końcem bramkę na 26:26 zdobył Jonas Dähler. Goście mieli jeszcze okazję na rzut, ale zatrzymał ich Flavio Wick. Ostatecznie po wyrównanym starciu był remis 26:26.

Wacker ThunRiihimäki Cocks 26:26 (11:15)