2018-09-16 21:35:00

Liga Mistrzów: Flensburg wygrał z finalistą z poprzedniego sezonu. Emocje w Celje i Zagrzebiu

Trzy niedzielne spotkania grupy B Ligi Mistrzów przyniosły sporo emocji. Celje po zaciętym spotkaniu przegrało u siebie ze Skjern, Flensburg wygrał w Nantes, a MOL-Pick wygrał w Zagrzebiu.

Wielkie emocje towarzyszyły meczowi Celje Pivovarnej Laśko ze Skjern. Pierwsza połowa była bardzo zacięta, a wynik oscylował wokół remisu lub na nieznacznym prowadzeniu była jedna z drużyn. Po przerwie Słoweńcy prowadzili 1-2 bramkami. Jednak goście doprowadzili do remisu 21:21 i od tego momentu zaczęli budować przewagę - wygrywali nawet trzema golami, a ostatecznie wygrali jednym.

Równie ciekawie było w Nantes, gdzie rewelacja poprzedniego sezonu mierzyła się z mistrzem Niemiec - SG Flensburg Handewitt. Przez większość pierwszej połowy nikomu nie udało się zbudować większej przewagi niż jedna bramka. Dopiero tuż przed przerwą przyjezdni odjechali na trzy trafienia. Z kolei w drugiej połowie Niemcy kontrowali spotkanie - odskoczyli nawet na sześć goli i wywalczyli dwa punkty.

W ostatnim meczu PPD grało z MOL-Pick Szeged. Pod koniec wyrównanej pierwszej połowy Chorwaci odskoczyli na trzy bramki i taką mieli przewagę schodząc na przerwę. Po wznowieniu gry goście potrzebowali pięciu minut, aby doprowadzić do remisu, a siedmiu, aby wyjść na prowadzenie. To jednak nie był koniec walki, gdyż gospodarze cały czas nie poddawali się. Końcówka była wyrównana, 41 sekund przed końcem Pick prowadził jedną bramką, a trener PPD poprosił o czas. Jego drużyna miała sytuację rzutową, ale górą był bramkarz mistrzów Węgier - Marin Sego.