Do Gdyni przyjeżdża mistrz Polski! Ostatni mecz PGE VIVE przed Ligą Mistrzów

Autor: Ewa Basak, 11-09-2018, 07:00

Rozpoczynamy 3. serię PGNiG Superligi. Na początek zmagań tej kolejki gdynianie w pierwszym domowym meczu zmierzą się z PGE VIVE Kielce. 

Podopieczni Dawida Nilssona nadal muszą jeszcze poczekać na pierwsze punkty w sezonie. W najbliższym spotkaniu o zwycięstwo będzie bardzo trudno, bo po przeciwnej stronie parkietu staną mistrzowie Polski. 

REKLAMA

Kielczanie mimo sporych problemów kadrowych od samego początku sezonu dominują i pewnie pokonują rywali, nie dając im szans. W 1. kolejce pokonali Gwardię Opole, a w następnej NMC Górnika Zabrze. Czy wtorkowi przeciwnicy będą w stanie postawić się "żółto-biało-niebieskim"? Być może w Gdyni zobaczymy na boisku Michała Jureckiego, który w tym sezonie przez uraz jeszcze nie miał okazji zagrać. – Michał jest gotowy, i myślę, że zagra. Ale też nie za dużo ważne, żeby poczuł piłkę i parkiet – mówi asystent trenera, Uros Zorman. 

Ze względu na wiele kontuzji w PGE VIVE w ostatnich dniach głośno było przede wszystkim o jednym zawodniku. Chodzi tu o Daniela Dujshebaeva. Rozgrywający jest graczem kieleckiego klubu, ale przebywał na wypożyczeniu w Celje Pivovarna Laśko. Jednak słoweński klub zdecydował, że może opuścić ich zespól już teraz i wrócić do Kiec. - więcej pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ. Może zobaczymy młodszego brata Alexa Dujshebaeva na parkiecie PGNiG Superligi. 

Spotkanie z Arką Gdynia dla kielczan będzie ostatnim sprawdzianem przed wyjazdem na pierwszy mecz Ligi Mistrzów. Rywalem kielczan będzie Veszprem, do którego po minionym sezonie przeniósł się Manuel Strlek. 

- My musimy oglądać jak my gramy. Musimy zagrać dobrze w obronie i zdobycz łatwe bramki. Wiemy, że mamy dużo kontuzjowanych zawodników i spróbujmy wygrać coś łatwiej, żeby nie tracić energii. Spotkanie z Arką było dobrym treningiem przed Ligą Mistrzów, komentuje  Blaž Janc.  

Spotkanie Arka Gdynia - PGE VIVE Kielce rozpocznie się we wtorek, 11 września o godzinie 18.

REKLAMA

Dodaj komentarz