2018-09-09 09:25:00
Redakcja

Trener Xavi Sabate zadowolony z gry Orlen Wisły w obronie

Wysokie zwycięstwo nad Stalą Mielec zanotowali zawodnicy Orlen Wisły, którzy we własnej hali odnieśli pewne zwycięstwo. Po spotkaniu zadowolony ze zwycięstwa był trener płocczan - Xavi Sabate.

- Chciałbym pogratulować moim zawodnikom za walkę, którą utrzymaliśmy przez cały mecz. To był nasz jeden z celów przed sezonem. Nie mogę zagwarantować zwycięstw w każdym meczu, ale mogę zagwarantować walkę przez pełne sześćdziesiąt minut i dlatego jestem dumny z moich zawodników - powiedział Hiszpan.

Trener Sabate chwalił grę w defensywie swojej drużyny. - Wygraliśmy obroną. Dzięki ustawieniu 5-1 odzyskaliśmy wiele piłek, wyprowadziliśmy wiele kontrataków. Pomagaliśmy naszym bramkarzom, a w drugiej połowie Adam Morawski był fantastyczny. W ataku graliśmy z pomysłem, dobrze wyglądała współpraca z kołem. Dziękuję kibicom za to, że dzisiaj przyszli na halę. Mam nadzieję, że krok po kroku będzie ich przybywało. Zawodnicy ich potrzebują. Naszym przeciwnikom życzę powodzenia w dalszej części rozgrywek - powiedział.

W gorszym nastroju był Tomasz Sondej, trener Stali Mielec. - Wiadomo, że my walczymy o inne cele, Wisła o inne. Na swoje usprawiedliwienie mogę wspomnieć, że nie przyjechaliśmy tutaj w pełnym składzie. W ostatnich dniach rozłożyło nam się trzech zawodników. I nawet Marcin Miedziński nie mógł dzisiaj wystąpić, bo przyszedł na halę z gorączką, co na pewno osłabiło nasze poczynania w obronie. Musieliśmy łatać dziury zawodnikami młodszymi. Wszyscy dostali szansę gry. Co niektórzy zaprezentowali się nieźle. Wiadomo, że przeciwnik był wymagający i przegraliśmy. Może nasza porażka byłaby niższa, ale jechaliśmy tutaj po naukę. Będziemy grać dalej, nie załamujemy się. W następnym tygodniu zawodnicy kontuzjowani wrócą i wzmocnią nasze szeregi - zapowiedział szkoleniowiec mieleckiej drużyny.