REKLAMA

Chrobry zagra w Kwidzynie, a Piotrkowianin i Zagłębie liczą na pierwsze punkty w sezonie. Dokończenie 2. kolejki PGNiG Superligi

Autor: Ewa Basak, 09-09-2018, 08:00

W niedzielę czekają nas trzy spotkania 2. serii PGNiG Superligi. Głogowianie powalczą o punkty w Kwidzynie, a gospodarze na pewno nie oddadzą ich tak łatwo. Zagłębie zagra pierwszy domowy mecz, a gdańszczanie będą chcieli pokonać Piotrkowianina. Będzie ciekawie! 

W pierwszym domowym meczu kwidzynianie zmierzą się z Chrobrym. Spotkanie zapowiada się arcyciekawie i trudno w nim wskazać faworyta. MMTS ma już za sobą pierwsze rzuty karne w tym sezonie, bo właśnie w 1. kolejce rozgrywek wygrali ze Stalą Mielec po konkursie siódemek. Zaś głogowianie po zaciętym starciu pokonali Piotrkowianina. 

REKLAMA

Obie drużyny spotkały się podczas okresu przygotowawczego na Memoriale Ryszarda Matuszaka. Wtedy pewne zwycięstwo odnieśli podopieczni Jarosława Cieślikowskiego, ale teraz stawką są ligowe punkty. Kto je wywalczy? 

W sobotę MMTS zagra pierwszy mecz przed własną publicznością i będzie to pierwsze spotkanie trenera Tomasza Strząbały z kibicami. Szkoleniowiec podkreśla jak będzie ważne dla drużyny ich wsparcie: - Chcielibyśmy, żeby kibice byli naszym wsparciem, tak jak bywało tutaj zawsze. Tym bardziej, że czeka nas bardzo trudny mecz z Głogowem. W zeszłym sezonie MMTS przegrał ligowe starcie z Chrobrym na własnym terenie. Teraz chcielibyśmy, aby było inaczej. Bez dobrej atmosfery w hali będzie nam na pewno o wiele trudniej - mówi trener.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów, niedziela, godz. 13 

Ani Zagłębie, ani Arka nie mogą uznać początku sezonu za udany. W 1. kolejce rozgrywek podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali różnicą jedenastu trafień z Azotami Puławy, a gdynianie ponieśli wysoką porażkę w Zabrzu. Która z tych drużyn w niedzielę wywalczy pierwsze punkty w rozgrywkach?

Najbliższy mecz będzie wyjątkowy przede wszystkim dla dwóch nowych zawodników Arki. Chodzi tu o Andersona Mollino i Dawida Przysieka, którzy jeszcze w poprzednim sezonie reprezentowali barwy Zagłębia, a teraz staną po przeciwnej stronie parkietu. Lubinianie wiedzą, że nie będzie to łatwy mecz, ale wierzą w zwycięstwo. - Przegraliśmy swoje pierwsze mecze i każdy będzie chciał zdobyć punkty. Gramy u siebie i zrobimy wszystko, żeby komplet punktów został w Lubinie – mówi Michał Stankiewicz.

Zagłębie LubinArka Gdynia, niedziela, godz. 16

Piotrkowianin podejmie drużynę Marcina Lijewskiego. Wybrzeże przyjedzie do Piotrkowa Trybunalskiego w bardzo dobrych nastrojach, po ostatniej wygranej z Pogonią Szczecin. Gospodarze za to będą chcieli poprawić humory swoich kibiców po porażce w Głogowie. 

W pierwszym meczu w bramce Wybrzeża dobrze zaprezentował się Artur Chmieliński, który bronił ze skutecznością 44 procent. Czy podopieczni Dmytro Zinchuka znajdą sposób, by go pokonać? 

Piotrkowianin Piotrków TrybunalskiEnerga Wybrzeże Gdańsk, niedziela, godz. 17

wypowiedzi: mmts-kwidzyn.pl, zaglebie.lubin.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz