2016-11-03 21:35:00

Polacy przegrali ważny mecz z Serbią. Stracili aż 37 bramek

Nie tak wyobrażali sobie Polscy kibice pierwszy mecz reprezentacji po Igrzyskach Olimpijskich. "Biało-czerwoni" przegrali w Gdańsku z Serbią . To pierwsza porażka w meczu o punkty naszej drużyny w Ergo Arenie.

Polacy słabo weszli w to spotkanie, bo w 9. minucie przegrywali 3:7. "Biało-czerwoni" nie mogli odnaleźć odpowiedniego rytmu gry, a Serbowie wykorzystywali ich błędy zarówno w obronie, jak i ataku. Trener Tałant Dujszebajew nie był zadowolony z takiego obrotu spraw i szybko poprosił o czas.

Niestety, nasi zwodnicy nadal grali źle, szybko stracili cztery kolejne bramki (po 14. minutach Piotr Wyszomirski aż jedenaście razy musiał wyciągać piłkę z siatki). Polscy defensorzy mieli ogromne problemy z upilnowaniem aktualnych lub byłych zawodników PGNiG Superligi. Darko Djukić, Petar Nenadić, Rastko Stojković i Nemanja Zelenović raz po raz zdobywali bramkę (w pierwszej połowie byli autorami aż 17 z 20 goli Serbów)

Po słabym początku Polacy zaczęli grać lepiej, ale jedyne co udało im się osiągnąć, to to, że Serbowie nie powiększali już przewagi. Dobrze spisywał się Tomasz Gębala, dobry debiut zanotowali Marek Daćko i Adrian Nogowski. Jednak to było za mało argumentów, aby odrobić straty i po pierwszej połowie goście prowadzili 20:14.

Od początku drugiej połowie w polskiej bramce pojawił się Sławomir Szmal. Gra "Biało-czerwonych" zaczęła wyglądać lepiej, widać było dużo walki i agresji. Straty zaczęły maleć, w 37. minucie Polacy przegrywali już tylko czterema bramkami. O czas musiał poprosić trener Serbów.

W kolejnych minutach Serbowie znów powiększyli przewagę, ale Polacy się nie poddawali i zniwelowali straty do czterech bramek, mieli okazję na kolejne trafienie, ale fatalnie spudłował Jurkiewicz. W końcówce Serbowie zachowali spokój i ostatecznie wygrali 37:32.

W niedzielę kolejny mecz eliminacyjny do Euro. Rywalem Polaków na wyjeździe będzie Rumunia.

Polska - Serbia 32:37 (14:20)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Daćko 1, Lijewski 3, Łyżwa 2, Jachlewski 3, Bielecki 6, Kus 2, Nogowski 2, Jurkiewicz 1, Syprzak 1, Daszek 4, Przybylski 2, Paczkowski, Gierak, T. Gębala 5.

Serbia: Arsić, Milić - Sesum 3, Terzić, Djukić 6, Nenadić 10, Radivojević, Marković, Djordjić, Stojković 7, Ilić 3, Rnić, Zelenović 7, Abutović 1, Marsenić, Nikolić.